FOTO MISE: Neustále ve spojení

Chválím, chválím. :) Pro tuto foto misi jsme měli mnoho parádních fotografií bez doslovného vyjádření tématu. Jsem moc rád, že jste se touto cestou vydali a doufám, že vás to i bavilo. V hlasování, kterého se tento týden účastnili pouze Rudolf a Kamil, moc vám pánové děkuji, se objevila fotografie Pavola Parikrupy, jež mě oslovila svým světlem, nápadem i zpracováním. Třebaže bych vyretušoval kabel či provaz vlevo, který odváděl mé oči od "partičky mladistvých", musím konstatovat, že se jedná o super fotku!

 

Dále Kamil hlasoval pro Rudolfovu fotku telefonní budky. Odstranil bych poněkud rušící tyč, ale jinak je to zajímavá fotka, hlavně díky tomu, jak Rudolf postavil do kontextu "nevraživou zimu" a telefenní budku, která už dnes stojí pouze na okraji - chytré! :)

 

Následující snímek dostal hlas ode mě. Moc se mi líbí kompozice, volba B&W a zarámování romantického momentu - opět v podání Rudolfa.

 

Další snímek velmi dobře vyjadřuje naše téma - neustále ve spojení. Využil bych však textury zrezlé matky a přidal na kontrastu, abych ji zvýraznil. Dále musím přiznat, že nejsem zastáncem digitálních rámečků, vkládaných do fotografií. Nemohu si pomoct, ale přijde mi, že dělají fotku horší, proto jsem jej ořízl - je to však pouze má osobní preference a respektuji, pokud se to lidem líbí. 

 

Další fotografie od fotografky stanci, hezky vyjadřuje dnešní téma, třebaže bych si dovolil tvrdit, že je fotka vizuálně chaotická a na první pohled není úplně jasné, o co jde. Nemusí to být ale špatná vlastnost fotografie a věřím, že pro to autorka měla důvod. Bohužel jej ale nevidím, a proto bych raději alespoň pavučinu mezi rostlinami viděl zřetelněji. Nápad je to ale dobrý. ;)

 

A poslední fotografie patří Kamilovi, pro kterou jsem také hlasoval já sám, lehce bych ji ořízl, ale jinak se mi líbí, jak je. Každý jsme dneska na síti, že?! :)

 

Další povedená foto mise za námi a co budeme tvořit na příště? Včera jsem velkou část odpoledne strávil s kinofilmovým fotoaparátem v ruce, zatímco jsem jezdil po republice - běhal jsem po loukách, polích, ... v různých částech naší republiky a pro účely relaxace jsem si fotil jen tak fotil hezkou českou krajinu. V tu dobu mě napadlo, že bychom mohli fotit ve foto misi na téma HEZKY PO ČESKU. Už teď se nemůžu dočkat a těším se na vaše fotografie. Jsem zvědav, co si představujete pod tímto tématem. Co je pro vás typické pro Česko? Nezapomeňte prosím na TAG odclonenoFMpocesku.

P.S. Pánové a dámy ze Slovenka můžou: HEZKY PO SLOVENSKU. :)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.