FOTO MISE: Ovoce našeho života

Jakou úžasnou fotografii Radek Herr vytvořil, že?! Moc se mi líbí, že popustil uzdu své fantazie, odpoutal se od doslovného vyjádření tématu této foto mise a strávil čas s dcerou - předpokládám, že jde o dcerku. Abych byl upřímný, Radek vytvořil jednu z 10 nejlepších fotomisních fotografii, kterou jsme tu měli, co myslíte? Kompozice, volba B&W, perspektiva, načasování, výraz v obličeji, krásné světlo, ... všechno spolu krásně ladí. A protože Radkova fotka dostala v našem hlasování nejvíce hlasů, máme ji na "titulní straně". 

 

Další snímek, pro který jste na flickru hlasovali, je práce Rudolfa Vlčka - také parádní fotografie na téma ovoce našeho života. Zaujalo mě, že třebaže Rudolf použil ovoce ve snímku, přesto zahrnutím dětské ruky vyjádřil něco víc. Fotce bych téměř nic nevytkl, i když příště bych možná zvolil vyšší clonové číslo, abych dodal více hloubky ostrosti a paleček pak tolik nevyčníval, ale to je možná jenom moje preference. Super fotka Rudolfe a děkuji za její přidání do této mise.

 

Ptáče, jak sama napsala v komentářích, dnešní foto misi vyřešila jablkem z ráje. Tím, jak kreativně použila selektivní ostrost a malou hloubku ostrosti mi navozuje pocit, že jablko pravě odněkud upadlo a že nebylo úplně sladké... Paráda a děkuji. :)

 

O této fotografii jsem si nebyl jistý, jestli je myšlena pro foto misi, nebo ne, ale i kdyby nebyla, nemohl jsem ji přehlédnout. Jeho výraz a soustředění, který Libor Kříž zachytil v obličeji mladého muzikanta je úžasné. Také se mi líbí naklonění snímku, které nám odvádí pozornost od rámu okna a přenáší ji k chlapci.

 

A na závěr jsem vybral fotku roztleskávačky Mikiho Gerlašinského, která s naší foto misí nemá nic společného, ale zaujalo mě, jak Miki vyfotil její vlasy a dal je do souvislosti s roztleskávacími bambulemi. Byl bych raději, kdyby její hlava nebyla tak zakloněná, ale možná by pak její vlasy nebyly takové, jaké jsou. Děkuji za inspiraci. ;)

 

Další skvělá foto mise, viďte?! Vždy jsem raději, když nezůstanete u doslovného vyjádření našeho foto misního tématu a pustíte se dál, protože to jsou často situace, kdy objevíme něco nového. Dnes jsem pro vás vybral téma, které se opět nechá interpretovat různě a věřím, že příští týden uvidím fotky, které by mě ani nenapadly. Jak někteří z vás zjistili, TAGy se neshodují s úplným zněním tématu, nevadí, jenom vězte prosím, že jsou pouze pro technické odlišení fotek foto misí od těch ostatních. A jaké že si dáme téma na příště? NEUSTÁLE VE SPOJENÍ a TAG je odclonenoFMspojeni. Těším se na příště. :)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.