Dan Winters - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Minulý týden se s námi v projektu THE BEST FOTO "THING" podělil o svoji odpověď na otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" skvělý fotograf jménem ART STREIBER a dnes mám tu čest publikovat odpověď fotografa, jehož snímky jsou také známé po celém světě. Jeho jméno je Dan Winters:

DAN WINTERS je profesionální fotograf původem z kalifornie, kde se narodil roku 1962 ve Ventura County. Jeho specializace je dokumentární, portrétní, vědecká fotografie, tvorba filmů i například kreslení. K focení se dostal ve 4-H klubu, který navštěvoval jako malý kluk a kde se dostal do temné komory a ke studiu procesu fotografování. Jeho proces vzdělávání ale neskončil ve 4-H klubu, fotograf Dan Winters také studoval fotografování na univerzitě v jižní Kalifornii a své vzdělání zakončil studiem v Německu na Univerzitě Ludwiga Maxmiliana v Mnichově.

Po návratu domů pracoval pro Thousand Oaks News Chronicle ve Ventura County, ale poté, co jeho fotografie začaly vyhrávat nejednu soutěž, přestěhoval se do New York City, kde začal fotografovat pro významné magazíny. Mezi jeho klienty se k dnešnímu dni řadí magazíny jako WIRED, TIME, Esquite, GQ, Vanity Fair, Rolling Stone, The New Yorker etc. Avšak magazíny to nekončí a Dan Winters fotografoval i například pro Sony, IBM, Microsoft, Hewlett-Packard, DreamWorks, Twentieth Century Fox, Sony BMG, Paramount, WB a mnoho dalších. 

Fotografická tvorba dnešního fotografa se líbí nejen jeho klientům, ale i porotcům, kteří jeho fotografie ocenili například první cenou World Press Photo v kategorii portrétní fotografie, prestižní cenou Alfred Eisenstaedt Award for Magazine Photography, Kodak jej zařadil mezi své legendy fotografování a ani LIFE magazine, PDN, American Photography a další nezapomněli přidat své pocty.

A na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" odpověděl:

Fotograf Jay Maisel jednou řekl: "Abys byl lepším fotografem, staň se zajímavějším člověkem." Já si myslím dodnes, že je to pravda. Podle mě je zvídavost velmi důležitou ingrediencí, která je třeba k tomu, aby sis plně uvědomil svůj fotografický potenciál. Stejně tak ale věřím, že se nikdy nepřestáváš učit a že vždy budeš pracovat na tom, abys byl mistrem v oboru, i když toho nikdy nedosáhneš, jelikož nekonečné divy, jež čekají na tvé objevení, před sebou máš.

Více informací o fotografu jménem Dan Winters a jeho fotografie naleznete na: danwintersphoto.com

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Last week a wonderful photographer ART STREIBER shared his answer to my one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" with us and today I have the honor to post an answer from another great photographer who's images are renowned world wide. His name is Dan Winters:

DAN WINTERS is a professional photographer born in Ventura County, CA in 1962. He specializes in documentary, portraiture, scientific photography, filmmaking and even drawing. He discovered photography as a little boy in 4-H club where he's been taught photography basics and got to know his way around the darkroom. But the process of learning about photography didn't end in the 4-H club, photographer Dan Winters went to study photography at a University in South California and then he finished his formal education in Germany at the Ludwig Maxmilian University in Munich. 

After he finished his studies in Germany Dan Winters went back home to Ventura County where he worked for Thousand Oaks News Chronicle. Not a long time passed by and his photographs started to win awards shortly after that he left Ventura for New York City where he started to make photographs for the big magazines there. To this day he has worked with magazines such as WIRED, TIME, Esquite, GQ, Vanity Fair, Rolling Stone, The New Yorker etc. However Dan Winters is not only a "magazine photographer" and he has also worked with Sony, IBM, Microsoft, Hewlett-Packard, DreamWorks, Twentieth Century Fox, Sony BMG, Paramount, WB and many more. 

Dan's photographic work is loved not only by his clients, but also by the judges from the World Press Photo who awarded one of his photographs a first place in the portraiture category. He was also awarded the prestigious Alfred Eisenstaedt Award for Magazine Photography, Kodak named him an "Icon" in their "Legends" series and also LIFE magazine, PDN, American Photography and such didn't forget to give Dan's photographs their awards.

And his answer to my question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:  

The photographer Jay Maisel once said that "to be a better photographer, become a more interesting person" I have always felt this to be true. I find that curiosity is such an important ingredient to fully realizing your photographic potential. I  believe that you are never finished learning, you are always working towards mastery but never arrive fully as there are boundles wonders to explore.

You can find more information about Dan Winters and his photographs at danwintersphoto.com.