35mmCZ PROJEKT: srpnové foto-procházky Prahou a Henri Cartier-Bresson

V souvislosti s 35mmCZ projektem a měsícem, ve kterém se narodil i zemřel světem proslulý fotograf Henri Cartier-Bresson, který vždy dokázal zachytit ten správný moment, jsem se rozhodl zasvětit srpen street fotografování v ulicích Prahy.Každý týden se tedy budu vydávat na foto procházku se svým filmovým fotoaparátem v ruce a mile rád vás uvidím po svém boku. A fotografie, které společně vytvoříme, bychom pak vystavili zde na odcloněno.com blogu v již dříve zmíněných galeriích. Líbilo by se mi z toho vytvořit každoroční tradici. A na konci srpna pokaždé z vytvořených fotografií společně hlasovací metodou vybereme ty nejlepší snímky a jejich autory oceníme kinofilmem, který jim zdarma předám, zašlu, ...

Na konkrétních termínech se můžeme každý týden dohodnout na twitteru. Připadá mi, že pozdní odpoledne by byla nejlepší jak z důvodu lepšího světla, tak toho, že pracující od 9 do 5 budou mít také volněji. Chcete-li se ke mně přidat, sledujte twitter feed @odcloneno, kde vždy den předem ve večerních hodinách oznamím, kdy a kde budu a samozřejmě vás rád vás uvidím. Fotoaparát na film je preferován. Když někdo přijde s digitálem, nebude ukamenován.

P.S. Dnes (čtvrtek) mám v centru nějaké zařizování a pravděpodobně půjdu fotit, proto sedujte můj twitter pozorněji, abychom se mohli sejít (budu se snažit dát hodinu dopředu vědět). ;)