Alex Majoli - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Minulý se s námi podělil o svoji odpověď na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" skvělý GRANT CORNETT. Dnes mám to potěšení podělit se s vámi o odpověď jednoho z členů fotoskupiny založené fotografy jako Henri Cartier-Bresson či Robert Capa, mezi jejímiž členy bychom našli i další světem proslulé fotografy jako Elliott Erwitt či náš Josef Koudelka. Ano mluvím o Magnum Photos a dneska tu máme fotografa jménem Alex Majoli:

ALEX MAJOLI je fotograf původem z italské Ravenny v současnosti žijící v New Yorku a Miláně specializující se na dokumentární fotografii, který např. po vstupu do Grazia Neri Agency přinesl světu fotografie z konfliktů v Jugoslávii, Kosovu a Albánii. Již v 15 letech se přidal k fotoklubu v Ravenně F45, kde tvořil po boku Daniele Casadio, zatímco studoval na tamním institutu umění. Jeho první knihu vydal v roce 1994, v níž publikoval fotografie z uzavření řeckého ústavu pro duševně nemocné na ostrově Leros. Po vstupu a nabytí plného členství v Magnum Photos v roce 2001 dokumentoval pád Talibanu a o dva roky později i invazi do Iráku. V současnosti pokračuje v přinášení fotografií z celého světa pro publikace jako National Geographic, Newsweek, Granta a the New York Times Magazine.

A na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" odpověděl:

Koncentroval jsem mou snahu, abych nebyl špatný fotograf, což může znít stejně, ale není. Co dělám je to, že pracuji a přemýšlím o tom, co chci, než abych byl něco jiného než já.

Více informací o Alexu Majoli a jeho fotografie najdete na jeho Magnum Photos profilu.

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Last week GRANT CORNETT shared his wonderful advice to my one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" and today I have the pleasure to share the answer of a photographer who is a member of photo agency founded by people like Henri Cartier-Bresson or Robert Capa and where we could find other wonderful photographers like Elliott Erwitt or our Josef Koudelka. Yes, I am talking about Magnum Photos and today's photographer is Alex Majoli:

ALEX MAJOLI is an Italian photographer from Ravenna, now based in New York and Milan, who specializes in documentary photography. For example after he joining the Grazia Neri Agency he went to document conflicts in Yugoslavia, Kosovo and Albania. But before he started to go in warzones and other places he joined the F45 photography club in Ravenna where he worked alongside Daniele Casadio while studing photography at the Institute of Art there. Alex Majoli published his first book in 1994 after he documented the closing of an asylum for the insane on the island of Leros in Greece. After becoming a full member of Magnum Photos in 2001 he went to document the fall of Taliban and also the invasion to Iraq couple years later. Nowadays Alex Majoli continues to share his photos from all around the world with us through magazines such as National Geographic, Newsweek, Granta and the New York Times Magazine.

And his answer to my question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is: 

My efforts were concentrate more how to not be a bad photographer, which it might sound the same but it is not. What I do is, work and think at what I want rather than be something else than me.

For more information about Alex Majoli visit his Magnum Photos profile.