KONSTRUKTIVNÍ KRITIKA - fotografie #13: Sraz veteránů

konstruktivni-kritika-odcloneno 2.jpg

Doufám, že si užíváte příjemnou sobotu, a protože je ta dnešní druhá v pořadí, je čas na další článek kontruktivní kritiky fotografie, která mi přišla na email kritika@odcloneno.com od jednoho z vás a kam můžete posílat i vaše snímky. Fotografie, kterou jsem tentokrát vybral je hezkou momentkou ze dne veteránů. Mezi její kvality bych zařadil velmi dobrou kompozici, jak můžete vidět, autor byl velmi opatrný s okraji a neořízl, co neměl. Dále volba i provedení černobílé konverze zdůrazňující tvary prospívá i tomu, co chtěl fotograf fotografií ukázat a na co upozornit. Fotografie je nápaditá a pochválil bychi  to, jak mé oči mohly snadno proplout fotografií a nakonec zůstat u snímků, které si pánové prohlíží. Celková expozice, hloubka ostrosti, úžasné světlo, ... Super práce. Jsou na snímku vůbec věci, které bych měl kritizovat? Téměř na, ale:

  • Po hlubším zkoumání fotografie, jsem si uvědomil, že mé oči lehce přeskakují z fotky na blatník veterána a zpět. V daném místě je fotka více bílá, než by měla být, a proto jsem ji lehoučce ztmavil.
  • Pak jsem si říkal, že fotografie, které jsou konečným cílem pro divákovy oči, by mohli být o něco více "čitelné". Také jsem je trochu ztmavil. 
  • A nakonec bílá tečka vpravo na zábradlí mě rušila minimálně, ale přesto jsem ji odstranil.

Jak vidíte, mé "výtky" jsou pouhé detaily, přesto si myslím, že by jejich aplikace fotografii pomohla a vytvořila lepší pohled pro diváka. Nutno však podotknout, že se jedná pouze o můj názor a vy můžete mít jiný. Rád bych si jej nejen já, ale i autor dnešní fotografie, přečetl dole v sekci s komentáři.

Moc děkuji za projevenou důvěru a zájem o můj názor, rád jsem fotografii okomentoval a rád okomentuji i tu vaši, zaslanou na kritika@odcloneno.com.

konstruktivni-kritika-odcloneno 1.jpg