creativeLIVE HDDSLR workshop s Gale Tattersall z TV show HOUSE MD.

Když jsem se koukal před několika měsíci na workshop s fotografem a dnes už spíše filmařem jménem Vincent Laforet a viděl jeho skype chat s člověkem, který se podílí na nám všem dobře známé televizní show HOUSE MD (Doktor House), snil jsem o workshopem s ním. A když jsem před nějakou dobou viděl na twitteru otázku od creativeLIVE ohledně budoucích workshopů, poslal jsem jim tweet, že bych rád viděl kurz učený Galem Tattersallem. Mé přání se mi vyplnilo a již tento víkend se budeme moct dívat na creativeLIVE workshop HDDSLR Filmmaking with Gale Tattersall neboli s DP (director of photography) populárního HOUSE MD., který je prvním tv seriálem v historii natočeným pouze s pomocí digitalních zrcadlovek (HDDSLR).

Gale Tattersall se z 16letého mladého muže z Liverpoolu vypracoval až na DP jedné z nejlepších televizních show, jenž máme dnes možnost sledovat. Původně se Gale filmu a televizi ani nechtěl věnovat a začal studovat na fotografa na Architectural Association School Of Architecture v Londýně, avšak návštěva amerického architekta a filozofa jej donutila k tomu, aby vzal do ruky kameru (Bolex) a dokumentoval jeho tamní navštěvu. Rázem se do filmařiny zamiloval a nastoupil na London Film School. Po několika letech jej oslovil Bruce Beresford, kterému se jeho tvorba líbila a dal mu možnost být kameraman v jeho filmu, což vedlo k opakované spolupráci s Brucem a občasnému zaměstnání jako DP. O mnoho filmů, televizních epozid a více než 500 reklam později Gale Tattersall dnes tvoří společně s dalšími skvělými lidmi nejen vizuálně stimulující tv seriál známý téměř po celém světě.

Ale já jsem fotograf a nemám zájem o točení filmů s mým fotoaparátem, mohli byste si říct. A to je OK, já vás do ničeho nenutím, ale protože se Gale pohybuje v nejen vizuálně kreativním průmyslu a protože je také fotograf, věřím, že se i člověk tvořící fotografie naučí mnohému.

KDY: 8.-10.července 2011 vždy od 19:00 našeho času.

KDE: creativelive.com/live

TĚŠÍTE SE? :)