Lyle Owerko - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Fotografové, fotografky a foto-přátelé, přeji vám krásné ráno a jako každé úterý vám přináším další radu od úspěšného fotografa resp. jeho odpověď na moji otázku "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" Minulý týden jsme měli tu cestovatelského fotografa: RALPH VELASCO a dnes vám přináším fotografa jménem Lyle Owerko:

LYLE OWERKO je profesionální fotograf oceněný titulem Hasselblad Master a filmař původem z Calgary z Kanady, kde strávil své dětství. V New Yorku vystudoval Pratt Institute a nyní tam i žije v NYC v městské části TriBeCa. Lyle je známý jeho fotografiemi Boomboxů, které fotografoval v posledních letech a minulý rok publikoval knihu s těmito fotkami (dostupnou v eBook i tištěném formátu) a dále fotografií z přední strany časopisu TIME z 11. září 2011, kde byla otištěna jeho dechberoucí fotografie hořících dvojčat. Když nepracuje na osobních projektech ve USA či v Africe, fotografuje pro významné klienty a známé firmy a skupiny zabývajícími se lidskými právy.

A na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" odpověděl:

Ta nejlepší věc, kterou jsem kdy udělal jako fotograf, je všímání si zvuku... Poslouchání je klíčovým komponentem ve fotografování skvělých fotografií a tvoření pamětihodných snímků.

Více informací a fotografovi jménem Lyle Owerko a jeho portfolio naleznete na www.owerko.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Dear photographers and photo-friends, I hope you're having a wonderful Tuesday. And because it's Tuesday today, it's the right time to share another great advice from a successful photographer i.e. his answer to my one question "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" Last week travel photographer RALPH VELASCO shared his wonderful answer with us and today we have another wonderful photographer Lyle Owerko:

LYLE OWERKO is a professional photographer with a Hasselblad Master award and filmmaker from Calgary, Canada, where he has spent his childhood. Then he studied at the Pratt Institute in New York and after finishing his studies he stayed there in NYC where he now lives - currently in TriBeCa. Lyle is known for his Boombox photography project which he finished last year as well as for his breathtaking 9/11 photograph of the Twin Towers on fire (published on the front cover of a TIME Magazine in 2001). When Lyle Owerko is not working on his personal projects in the USA or in Africa he makes photographs for known corporations, major brands and human rights groups.

And his answer to my question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

The best thing I've ever done as a photographer is pay attention to sound... Listening is a key component to taking great pictures and making memorable images.

For more information about Lyle Owerko and his beautiful photographs visit www.owerko.com.