Lighten Up and Shoot workshop na creativeLIVE

Na workshop o fotografování s "Lighten Up and Shoot" filozofií se teším od té doby, co jsem si před několika měsíci přečetl tweet od @creativelive, že Andy a Mikey budou online. Nevíte, co je Lighten Up and Shoot filozofie a ani kdo je Andy a kdo je Mikey? Andy a Mikey jsou dva chlapy žijící ve městě Medellin v Kolumbii, kteří rádi fotografují a nenechávají si nedostatek foto vybavení stát v cestě.
 
Osobně jsem se o jejich pohledu na fotografování dozvěděl z jednoho interview, které jsem poslouchal před nějakou dobou, zaujalo mě, co říkali, a tak jsem se vydal na YouTube, kde jsem si postupně prohlédl všechny jejich videa - pixelpeepers videem počínaje a jejich nejnovějším konče. Sice nemohu říct, že bych se úplně ztotožňoval s jejich každým slovem, ale hlavní myšlenku, kterou prezentují světu fotografů mají dobrou a vcelku podobnou filozofii tohoto blogu. A co je tedy jejich "matrou"? 
Zvětšovat fotografie 500-krát a pak zkoumat, jestli je opravdu ostrá, zbytečně si naříkat a sedět doma v koutku, že nemám ten nejlepší a nejdražší objektiv, bát se vyndat fotoaparát, jenom proto, že si myslím, že to blbě dopadne, zapomínat na to, že fotografování je prvotně zábava a radost, ... to je, jak sám název napovídá, Lighten Up and Shoot filozofie.
 
Andy (retušér) a Mikey (fotograf) žijí v současné době v Kolumbii, kde fotografují a praktikují tuto filozofii, nicméně poslední půl rok byli na cestách v Asii, Evropě a Americe. Jejich workshop bude probíhat již tento víkend 29-31. července 2011 vždy od 18:00 našeho času na creativelive.com/live. Je to zase jiný pohled na focení a osobně se nemůžu dočkat. :)