FOTO MISE: poslední kapka

Musím říct, že ačkoliv jsou prázdniny, objevily s v našem flickr poolu moc pěkné fotografie. Nejvíce mě zaujal snímek od fotografa jménem Miki Gerlašinský, kterého mezi námi srdečně vítám. Téma "poslední kapka" jsi moc pěkně zpracoval a tvá fotografie se mi líbí také díky zachycené atmosféře. Pokud by se jednalo o fotožurnalistický snímek, nemohl bych provést následující korekci - vyretušování cvočku vlevo nahoře, který mě odvádí od kapek i jeho výrazu, i když tady pro naše potřeby si to snad dovolit mohu. :) Převod do monotónu i jeho odstín je úžasný a hezky dodává resp. zvýrazňuje atmosféru na fotografii. Skvělá práce Miki!

 

Další fotografie od Kamila se mi moc líbí, protože mi připomíná spíše malovaný obraz než fotografii. Snímek je i hezky zkomponován. Převedl bych jej ale asi do B&W, sice tím přijdu o modré auto, ale myslím, že to úplně tak nevadí. A také bych dodal kontrast. Jinak super foto.

 

Úplně tě Oldřichu chápu, také už mě to deštivé počasí nebavilo. :) Moc pěkně zpracované téma.

 

Následující fotka fotografa "Mi Ko", kterého mezi námi také vřele vítám, se mi líbí nápadem a neobvyklostí - něco takového jsme zde ještě neměli. Kompozice je dobrá, třebaže bych lehce zleva ořízl - pravé rameno v kombinaci s vodou dostalo zvláštní tvar, a proto bych jej minimálně, ale přece zredukoval. Ubral bych také na saturaci, protože mi fotka převážně na levém ramenu přišla až moc oranžová. A nakonec bych se chtěl zastavit u ostření - těžko soudit z malé fotky, ale přijde mi, že čepice je ostřejší než brýle a obličej. Raději bych měl ostrý obličej - už proto, aby lépe vynikl zachycený výraz. Jinak parádní fotka. :)

 

Tak se zdá, že čtrnáctidenní foto mise by mohly přes prázdniny dobře fungovat. Jsem moc rád, že si najdete čas a fotíte. Když něco děláme opakovaně, často rychleji zlepšujeme. A téma na příštích 14 dní? Dnešní fotografie mě přivedly k zamyšlení a uvědomnění, že jsme ještě nefotografovali SPORT. Ale nemusí to být nutně oficiální fotbalový zápas nebo půl maraton. Navíc se nebojte nebýt doslovní a nechat nás u fotografie nad významem sportu pro vás či obecně chvilku popřemýšlet. Za 14 dní tedy u foto misí na viděnou. :)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.