35mmCZ PROJEKT: posílám vám moji Holgu a update o projektech

V dnešním článku se chci opět zabývat naším novým 35mmCZ PROJEKTem. Minulý týden ve čtvrtek jsem zde publikoval článek, ve kterém jsem vám nabídl projekt s dvojexpozicemi, ale z pohledu na počet zájemců, kteří se mi ozvali na emailu 35mmCZPROJEKT@odcloneno.com, jsem usoudil, že jsem to možná trochu uchvátal a neuvědomil si několik základních faktů. Proto jsem se rozhodl, že zde na odcloněno.com blogu začnu alespoň jednou týdně publikovat články o tom, co obnáší fotografování na kinofilm, jak a kde si nejlépe pořídit filmový fotoaparát, co s filmy, proč vlastně fotografovat na film atd. Rád bych vám dal více informací, abyste si udělali lepší představu a mohli se našeho projektu zúčastnit.

Procházku s filmovými fotoaparáty po Praze bych rád uspořádal na přelomu července a srpna 2011. Někde (asi v centru) bychom se sešli, zadali si téma, podle kterého budeme fotografovat a půjdeme ulicemi, budeme si povídat a strávíme hezké dopo/odpoledne. Detaily ještě včas upřesním.

Nechce se mi ale jenom tak sedět a psát články o fotografování. Rád bych již nějaký alespoň mini projekt spustil. A protože všichni, co by se rádi zúčastnili, nemají filmový fotoaparát, rozhodl jsem se, že vezmu svoji Holgu 135, do které (jak název napovídá) vložím 35mm film, zabalím ji do balíku a pošlu ji prvnímu z 9 zájemců. Každý z vás pak nafotí během pár dní několik snímků, Holgu zabalí a pošle či předá dálšímu. Balíček bude obsahovat dopis se všemi detaily a pokyny (jestli se jedná o dvojexpozice, jaký je film v aparátu, jak jej používat a dostat z něj dobré fotografie, ...). Co obsahovat nebude jsou všechny adresy zúčastněných, ty z důvodu ochrany soukromí bych nerad zveřejňoval mezi více lidí. A jak se tedy dozvíte, komu Holgu poslat? Každému z vás přijde jedna adresa nebo kontakt v případě možnosti předání ve stejném městě emailem.

Já tedy poskytnu fotoaparát a 35mm film (b&w či barevný), pošlu je mezi vás. A vy si budete moct vyzkoušet fotografování s fotoaparátem, který se výrazně liší od dnešních digitálních přístrojů, budete jedni z prvních fotografů, co se budou podílet na první kolaboraci a mít fotografii v odcloněno.com galerii a také si užijete mnoho legrace. Pojďte s námi tedy tvořit a fotografovat! 

Musím být z Prahy? Nemusíš. Je ale nutné, abys byl/a z ČR či SR.

Musím být "fotograf"? Nemusíš být "fotograf" - stačí, že jsi někdo, kdo rád/a fotografuje. :)

A jak se můžu zúčastnit? Prvních 9 lidí, od kterých dostanu email s předmětem HOLGA 35mmCZ, ve kterém mi sdělí, že mají zájem fotografovat a přidají svoji adresu, abych věděl, kam Holgu poslat, vyhrálo.

Musím Holgu po skončení projektu vrátit? ANO i s filmem, který nechám vyvolat, naskenovat a fotografie vložím do připravené galerie.

Už jsem posílal email minule na dvojexpozice, musím jej poslat znovu? ANO, aby to bylo fér vůči ostatním.

Kdy se to bude konat? Holgu bych rád vyslal již příští týden.

Jak dlouho mi to zabere? Holga přijde poštou, nebo ji v Praze rád předám z ruky do ruky, nafotit cca. 4-5 fotek je otázka chvíle a Holgu pak fotograf pošle dál. Takže tak 2 hodiny? To je na každém, ale rád bych, aby foťák zůstal u každého z vás maximálně 3 dny, aby se projekt hýbal.

Bude se tento projekt pravidelně opakovat? Tím si v tuto chvíli nejsem jistý a je pravděpodobné, že se bude konat pouze jednou. Neváhejte!

Těším se na vaše emaily na: 35mmCZPROJEKT@odcloneno.com a věřím, že to bude úspěch a že vytvoříme parádní fotografie.