FOTO MISE: HAZARD 2/2

Koukám, že se začátkem prázdnin nám pomalu ubývá aktivita v našich foto misích. Máme před sebou tedy několik možností: foto mise zrušit, z týdenních foto misí udělat dvoutýdenní, zadávat jiná témata, nechat to jak je, nebo co navrhnete. Teď mě ale napadá, že bychom mohli na prázdniny zadávání témat vypustit a pouze fotografovat, přidávat fotky do skupiny a vybírat 5 fotografií každý týden či každých 14 dní a popovídat si zde o nich. Dejte mi prosím vědět dole v komentářích, co by vám vyhovovalo. 

Dnes zde máme pouze dvě fotografie, protože jich více nebylo (tu moji nepočítám). Nedělal jsem tedy ani hlasování a dnes nechávám rozhodnutí na mně. Nemohl jsem se rozhodnout mezi Kamilovou a Rudolfovou fotografií, i když nakonec jsem vybral Rudolfovu fotku chladících věží Temelína. Moc se mi na ni líbí lampy dodávající člověku smysl pro jejich velikost a impozantnost. Dále mě zaujalo použití širokoúhlého objektivu přidávající na "monstr-vzhledu" a také zvolená kompozice. Co bych změnil je kontrast a barevný tón, protože Rudolfova verze mi tolik nepřipomínala hazard. Nicméně pokud to byl Rudolfův záměr - říct fotografií, že Temelín až takový hazard, jak si někteří myslí, není, pak bych se mile spokojil je jeho verzí. Parádní práce!

 

Kamilovu fotku jsem musel trochu zkoumat, než jsem zjistil o co jde, avšak musím podotknout, že se jedná o super nápad. Na fotce mě trochu ruší elektrické vedení a příště bych se jej možná pokusil trochu rozostřit nižším clonovým číslem, i když je pravda, že bych přišel o dramatickou oblohu a když se zamyslím podruhé začínám ve fotce vidět význam sloupů a drátů, a tak bych asi nic neměnil. Nicméně mi na fotografii chyběl post-processing - fotka byla taková nemastná, neslaná. Lokálně jsem si tedy pohrál s kontrastem, poladil barevný tón, dodal vinětu a celkově tak zvýšil dramatičnost. Jinak se mi ale Kamilův nápad moc líbí.

 

Jak jsem minulý týden slíbil, také jsem tvořil na téma hazard a zde je má interpretace:

Ano, zařadil jsem ji i do svého probíhajícího projektu a vy, co jej sledujete jste ji určitě poznali. :)

 

Děkuji moc za účast a za skvělé nápady. Nezapomeňte se prosím vyjádřit k dalšímu osudu foto misí, o kterém jsem hovořil nahoře. A téma na příště? POSLEDNÍ KAPKA. Může se samozřejmě jednat o doslovné pochopení tématu, či můžete využít nabízející se metafory. Těším se na příští týden a také na vaše názory ohledně pokračování foto misí. :)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.