Ed Kashi - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Když jsem vám poprvé představoval tento projekt s názvem the best foto "thing", tak jsem psal, že forma odpovědi je na každém fotografovi. Doposud jsme měli odpovědi ve formě textu, ale dnes mám pro vás video odpověď. Je pravda, že hodnota informace ve formě textu, audia, či videa je pořád stejná, ale video mám asi neraději, protože je více osobní. Avšak než představím dnešního fotografa, je třeba zmínit úspěšného fotografa z minulého týdne jménem LYLE OWERKO, kdyby jste náhodou článek minuli. A teď mám tu čest představit světem proslulého fotografa Ed Kashi:

ED KASHI je americký profesionální fotograf resp. fotožurnalista a filmař původem z New Yorku a také člen prestižní fotoagentury VII, kterou založil společně s fotografy jako je James Nachtwey, Antonín Kratochvíl a dalšími. Své vzdělání získal na univerzitě v Syracuse roku 1979 a od té doby se Ed Kashi živí jako fotograf na volné noze. Mnoho jeho fotografií se objevilo po celém světě v časopisech jako například National Geographic a také za svou tvorbu získal desítky ocenění - z poslední doby například 2. místo v kategorii "Contemporary Issues Singles" v soutěži World Press Photo 2011 či UNICEF Photo of the Year 2010. Jeho hlavním cílem však nejsou výhry v soutěžích, ale dokumentování sociálních a politických problémů současného světa. 

A na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" odpověděl:

Ta nejlepší "věc", kterou jsem kdy udělal, abych byl lepším fotografem je ta, že jsem se stal lepším člověkem. Hned zpočátku jsem zjistil, že každý se může naučit používat fotoaparát nebo nyní photoshop a principy fotografování jsou dostupné každému. Ale aby jsi se stal lepším fotografem, musíš být lepším člověkem, což znamená naučit se být empatický, citlivý vůči druhým a také porozumět světu a sám sobě.

Fotografie a více informací o dnešním fotografovi naleznete na jeho osobní webové stránce www.edkashi.com či na webu VII.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

When I introduced the best foto "thing" project to you for the first time, I wrote, that the form of each answer is up to each photographer and up till now we've had only text-based answers. But today I am very pleased to say, that I have a video response for you. Sure the value of the information shared is the same for text, audio and video, there is something I really love about video though - it's more personal. But before I'll introduce today's successful photographer share his video response with you, I would like to mention LYLE OWERKO a wonderful photographer from last week, just in case you missed his answer. OK and now I have the honor to introduce the world renowned photographer Ed Kashi.

ED KASHI is an american professional photojournalist and filmmaker from New York, NY and one of the founding members of a prestigious photography agency VII which he founded with other wonderful photographers such as James Nachtwey, Antonín Kratochvíl and others. Ed Kashi studied photojournalism at the Syracuse University and graduated in 1979. He started to work as a freelance photographer the same year and has not stopped since. Many of his photographs have been published in magazines such as National Geographic worldwide and his work has also been awarded almost every year since he started in photography. Nowadays Ed Kashi has a long list of awards - the most current ones are: 2nd Place, Contemporary Issues Singles from World Press Photo 2011 and UNICEF's "Photo of the Year" 2010. Nonetheless his main goal is not winning competitions but documenting the social and political issues that define our times.

And his answer to my question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

For photographs and more information about Ed Kashi visit his portfolio www.edkashi.com or his profile on the VII website.