Workshop na creativeLIVE: Beyond Photography - Artistic Post Production with Doug Landreth

Je čtvrteční podvečer. Já sedím u počítače a skenuji černobílý Ilford HP5+, který jsem nedávno vyvolal s "PUSH" na oblíbených 3200 ASA. V uších mi ladně zní jazz, avšak se neustále nemohu zbavit pocitu, že jsem na něco zapomněl. Po chvilce si vzpomínám, že tento víkend bude skvělý workshop s fotografem jménem Doug Landreth na creativeLIVE a já vám o něm málem zapomněl říct. "Aha!" zvolám jásavým hlasem a zatímco čekám než se mi naskenuje několikátý proužek black and white filmu, začínám hledat úvodní video pro kurz "Beyond Photography - Artistic Post Production with Doug Landreth" pro ilustraci tohoto článku a začínám přemýšlet, jak nejlépe skvělého fotografa, kterého o víkendu budeme moct vidět, i jeho workshop představit.

Doug Landreth je fotograf, který třebaže žije v USA, tak se zamiloval do fotografování v Evropě, když zde se svým bratrem cestoval. S fotografováním po návratu domů nepřestal a po nějaké době se přihlásil a úspěšně dokončil, s vyznamenáním i oceněním Outstanding Achievement Award, studium na proslulém Brooks Institutu v Santa Barbara, USA. ...moment, právě se mi doskenoval film... ok, jsem zpět, kde jsem to skončil?Ano: po úspěšném zakončení studia začal Doug pracovat jako komerční reklamní fotograf, z čehož se pro něj stala úspěšná kariéra. Postupem času se pak lehce odklonil od reklamní fotografie a začal tvořit fine art fotky, které připomínají více malby, než snímky z fotoaparátu. Během své dosavadní úspěšné kariéry fotografa Doug získal také řadu ocenění a byl publikován v mnoha časopisech.

...omluvte mě...další film...preview, hra s úrovněmi a outputem...scan...jsem zpět... A o čem že bude dvoudenní víkendový foto workshop? Doug Landreth nám pomůže dosáhnout promítnutí našeho vlastního stylu fotografování do konečného zpracování našich fotografií a poradí s úpravou na počítači. Kurz tedy bude o umělecké post-produkci fotografií. Věřím, že to nebude pouze vysvětlování "jak na post-processing", ale že nám bude vysvětleno proč a jak fotografii netradičně upravit tak či onak, aby odrážela naši vizi a pohled.

Kdy a kde se bude kurz konat? V pátek 10. a v sobotu 11. června 2011 vždy od 19:00 našeho času. Zdarma a jak jsme zvyklí v angličtině, na creativeLIVE.com/live.

...ha a dokonce i celý film se mi právě doskenoval. :)