FOTO MISE: FOTOGRAF A JEHO OKOLÍ - VYFOŤ SVŮJ ODRAZ VENKU VE VÝLOZE, LOUŽI, RYBNÍKU, ZRCADLE, SÁM, S LIDMI, SE PSEM, ... ale musíš to být ty (i když to nemusí být poznat) a musí to být venku se zvýšeným důrazem na tebe a tvé okolí

Dnes máme poněkud dlouhý název, že?! Ale také máme dnes skvělé fotografie. Nicméně než začnu tuto foto misi jako obvykle, rád bych se omluvil za technické problémy, se kterými jste se mohli v noci ze včerejška na dnešek a dnes ráno na odcloněno.com setkat. Z důvodu transferu domény se www.odcloneno.com stalo na nějakou dobu nedostupné a třebaže blog byl a je stále online tak, přes tuto doménu je nedostupný. Omlouvám se tedy za tuto skutečnost a doufám, že příště se tento malý karambol nebude opakovat, doufám, že v průběhu dnešního dne by vše mělo být v pořádku.

Hlasováním na flickru jste zvolili fotografii Tomáše Hellebranda jako vaši nejoblíbenější a musím říct, že mě Tomášova fotografie také skutečně přitáhla a dlouze jsem se na ni díval. Pěkná práce a super nápad s odrazy! Moc se mi líbí kompozice, black and white provedení i kontrast. Jediné místo, které bych vyřešil jinak, by byl fén na zdi, který je překrýván malým zrcadlem. Samozřejmě jej těžko člověk bude jen tak pro zábavu demontovat, že?! Ale zvýšením nebo snížením perspektivy by se možná něco dalo udělat, i když mě to zase tak moc netrápí. :) Super práce!

 

Moc rád tě Filipe mezi námi vidím, tvoje fotografie je absolutně úžasná a moc se mi líbí, jak chytře a s důvtipem jsi naše téma zpracoval. Možná bych ořízl trochu těsněji, protože vlevo je pro mě až příliš velké napětí, ale možná to byl tvůj záměr. Jinak super barvy, kompozice, nápad, ...

 

Perfektně zpracované téma Oldřichu, převedl bych do černobílé, abych scénu zjednodušil a lépe si tak všímal všech tvarů na fotografii, třebaže tvoje provedení také funguje a je to možná spíše otázka osobní preference. Mám velmi rád fotografie se středovou kompozicí, které "fungují".

 

Fotografka "satanci" také vytvořila hezkou a trochu tajemnou fotografii, pro kterou jste hlasovali na flickru. Je to taková "klasika" mezi odrazy fotografů v zrcadle, ale proč ne, že?! :) Osobně bych ji převedl do B&W a rád bych pochválil naušnici - je to hezký detail.

 

Rudolfova fotografie není odraz fotografa, ale obsahuje odraz světla - taková malá "antiteze" na naše téma, ale kompozičně, nápadem i zpracováním v editoru je fotografie podařená. Zvýšil bych ale světlost, abych oddělil siluetu člověka od pozadí a popředí. Moc hezké.

 

Podobnou fotografii od hpnvsn jsme tu už na odcloněno.com ve foto misi měli, že jo?! :) To nevadí do tématu spadá perfektně, i když by bylo fajn, vidět čerstvější práci. Moc se mi líbí nápad, kompozice, perspektiva B&W, ale přidal bych na kontrastu - ty mraky si to zaslouží.

 

Fotografie od fotografky sBety se mi moc líbi, něco takového jsem si představoval. Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi víc líbí černobílá nebo originální barevná, uvádím tedy obě, třebaže asi více tíhnu k B&W, když se nad tím zamýšlím. :) Fotografka a její okolí - parádně zpracováno, kompozice na jedničku.

 

Moc vám všem děkuji za super fotografie a že jste minulý týden vzali fotoaparát do ruky a něco vytvořili. Ještě jednou se omlouvám za dočasnou nedostupnost tohoto blogu a doufám, že vás to nějak kriticky nezasáhlo. :) Na příště nám navrhl téma Kamil Staš: ODPAD. Jsem zvědaví, jak si s tímto tématem poradíme a těším se na skvělou tvorbu na příští týden. Nebojte se téma zpracovat jako "antitezi", ale když se proto rozhodnete, mělo to být jasné, i když to asi nemusím připomínat. :)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.