FOTO MISE: Ten správný okamžik

Třebaže hlasů i fotografií jsme měli tento týden o něco míň, objevily se v našem flickr poolu úžasné fotografie na téma "ten správný okamžik". Nejvyšší počet hlasů obdržela Jaromírova noční scéna s tramvají, která se mi také moc líbí nejen kompozicí a světlem, ale právě načasováním a stiskem spouště ve správný okamžik. Dále se chci ocenit fotografovu duchapřítomnost, kdy scénu perfektně zarámoval - hlavně vpravo u okna výlohy je právě tolik místa, kolik by mělo být.

 

Další snímek Petra Vyšohlída, kterého jsme tu dlouho neměli a rád jej vítám zpět, jsem si velmi oblíbil. Hlavně díky protisvětlu, kompozici, vyšší perspektivě a úžasné póze a výrazu fotografované slečny. Osobně bych raději ořízl vrchní stranu fotografie, protože si myslím, že tvoří zbytečnou překážku pro oči a dále jsem si říkal, jestli by nebyla lepší černobílá verze fotografie. Musím říct, že třebaže preferuji v tomto případě B&W, tak ta barevná, kterou jsem tu také nechal je skvělá a záleží už jen na autorovi, co preferuje. Nakonec vše završuje úžasná atmosféra této výborné fotografie.

 

Lubošův snímek je také skvělým příkladem správného okamžiku, moc se mi líbí tvé načasování a volba vertikální orientace fotografe. Osobně bych fotku více ořízl, aby okno bylo více uprostřed, ale jinak bych asi nic neměnil. Anonymita siluet fotce dodává na tajemnosti a člověk se táě: "Co se nahoře stalo?" :) Barva světla dodává na atmosféře, a tak bych fotografii nechal v barvě. Hezká práce Luboši.

 

A na závěr jsem zvolil Pavolovu fotografii slečny v galerii s názvem Masterpiece (mistrovské dílo). Na první pohled mě zaujala kompozice, volba konverze do monotónu, viněta v rozích, "zarámování" obrazů a umístění i poloha těla fotografované slečny v plášti. A jakmile jsem si přečetl název Masterpiece, začal jsem vidět i hříčku autora resp. zamýšlení se: co nebo kdo na fotografii je "mistrovské dílo", čemuž skvěle nahrává na první pohled splývající hlava slečny s obrazem. Paráda!

 

Moc všem děkuji, že se zúčastnili naší foto mise na téma "ten správný okamžik". Vaše fotografie jsou inspirativní a věřím, že nejen pro mě. Co vy ostatní, nestihli jste přidat fotografie? Bylo málo času? Pokud ano, chápu, avšak ptám se proto, že pokud by byl problém s tagy či tak něco, dejte mi prosím vědět zde v komentářích.

A téma na příští týden? HAZARD Těším se na vaše interpretace! FLICKR TAG= odclonenofmhazard

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.