35mmCZ PROJEKT a fotografování na film s odcloněno.com

Fotografování na 35mm film se pro mě stalo perfektním předělem tvořením jenom tak pro mě pro radost a focením pro klienty, pro které samozřejmě fotografuji digitálně. Před několika měsíci jsem zde na odcloněno.com hovořil o tom, jak rád fotografuji s Holgou 135, jak jsem se pro ni rozhodl a kde si ji pořidil. Před několika dny jsem "testoval" váš přístup k focení na film na twitteru, byl zaplaven skvělými reakcemi (děkuji) a dnes bych opět rád hovořil o tomto mnohými již zapomenutém formátu resp. mám pro vás návrh na nový projekt.

V blízké době bych tu, na odcloněno.com blogu o fotografování nejen pro fotografy, rád spustil nový projekt, na jehož vzniku se může podílet každý z vás. V podstatě mi jde o vytvoření komunity lidí, kteří budou kolaborovat a tvořit fotografie za pomocí barevného i černobílého 35mm filmu. Mám už v hlavě několik nápadů na různé kolaborace, avšak ještě než je všechny prozradím, rád bych dnes oslovil právě vás, kteří byste o něco takového měli zájem a byli ochotni podílet se na vzniku našeho nového 35mmCZ PROJEKTu.

V tuto chvíli mi jde o vaše nápady, názory a návrhy kolaborací, které jste někde viděli, o kterých jste přemýšleli a o které byste rádi je zkusili. Např. dvojexpozice - vytvoříme "ad hoc" dvojice, jeden ve dvojici vždy nafotí film na poloviční ASA/ISO a navine jej zpět do kanystru (ne úplně), předá, nebo pošle jej druhému a ten film nafotí také, nechá jej vyvolat a pošle či předá mi negativy, které naskenuji a zde fotografie vystavím. To je taková klasika, ale produkuje nepředvídatelné a často dechberoucí výsledky. Také chci dělat tématicky zaměřené fotoprocházky, ale to už trochu předbíhám.

Pro vytvořené fotografie z projektu, mám již připravené galerie, které zatím zejí prázdnotou a těší se na nové snímky označené právě vaším jménem. Nebudu tedy přidávat fotky jenom tak formou článku, ale rád bych je prezentoval v "lepším světle" v naší budoucí galerii zde na odcloněno.com a pokud by to šlo velmi dobře, třeba bychom se jednoho dne dočkali kolaborativní výstavy v "reálném" cihlo-betonovém světě.

Musí mít člověk filmový fotoaparát? Nemusí, mám "připravené" i projekty, které vlastnictví filmového fotoaparátu nevyžadují, ale je to samozřejmě výhoda. Navíc většina z nás má nějaký ten filmový foťák z doma, eBay nabízí skvělé přístroje za velmi příznivé ceny, popřípadě rodiče či děda s babičkou něco určitě mají doma. Rozhodně to nemusí to být filmová zrcadlovka, avšak podmínkou je pouze 35mm formát.

Teď již tedy nezbývá, než předat slovo právě vám. Ptejte se, navrhujte, diskutujte a pojďme zanedlouho začít první ze série pojektů, naučit se něco nového, ... Pro komunikaci na twitteru používejte prosím hashtag: #35mmCZ

Těším se na vaše návrhy a hlavně na první sadu fotografií, kterou společně vytvoříme!

 

P.S. Hlavně bych rád, aby tyto projekty byly o uvolněné atmosféře, tvořivosti, radosti a pohodě spojené s filmovou fotografií. :)