FOTO MISE: Hudba

Příjemné středeční ráno přeji a jako obvykle mám pro vás souhrn naší foto mise z minulého týdne na téma hudba. A také jako už obvykle jsem fotografie vybral téměř výhradně podle vašeho hlasování - kromě jedné fotografie navíc, kterou jsem si nemohl odpustit nepřidat k vašemu výběru. 

Nejvíce hlasů od vás dostala Oldřichova fotografie starožitného gramofonu. Musím říct, že kromě pravé části, kde bych ořízl, abych se zbavil spoje ramera a přenosky bych toho asi moc neměnil. Červený tón, zajímavá kompozice s jasným důrazem na přenosku a gramofonovou desku, jednoduché pozadí, odraz v popředí, ... moc pěkná práce Oldřichu.

 

Dále jste vybrali Pavolovu fotografii pouličních hudebníků, která mi přišla poněkud nevyvážená, a tak bych ji ořízl na čtverec, abych eliminoval přebytečné místo vlevo a přítáhl více pozornosti k muzikantům. Nicméně pokud byl autorův záměr navodit dojem utlačenosti pouličních hudebníků (nebo tak něco), nechal bych fotku, jak je. Parádně jsi Pavole zachytil výrazy na jejich obličejích doplňující atmosféru fotografie.

 

Bětko, tvá fotografie skutečně hraje! Super nápad, asi bych vyretušoval to M, které mě lehce ruší, ale jinak je to moc pěkná dynamická fotografie se středovou kompozicí, která funguje.

 

Musím říct, že jsem si tvoji fotku Rudolfe, dlouze prohlížel a přemýšlel, jestli jsi vyfotil nějakou reklamu na reproduktory. Ale pak jsem si uvědomil, že se zřejmě jedná o kombinaci kresby a reproduktoru na stole a také jsem si vzpomněl, že by to mohlo být něco jak dělá Ben Heine - ale v tvém vlastním stylu. Moc se mi líbí ty "kopce" tvořící hudbou naplněnou krajinu. Dále se mi líbí umístění světla do pravé části tvořící "západ slunce". Paráda a vůbec mi nevadí, že je housláč na druhé straně! :)

 

Další vybraná fotografie je od Jana Cibulky - fotografa, kterého mezi námi vřele vítám. Na úvod bych rád řekl, že se jedná o technicky povedenou fotografii, třebaže bych ji ořízl, abych slečnu neutiskoval moc vpravo. Osobně mi ale portrét flétnistky přijde poněkud prázdný. Hlavně postrádám výraz v obličeji, protože ten současný mi přijde až příliš neutrální a nevtahuje mě do fotografie. Představoval bych si výraz, který by mi dal na jevo emoce a city jako vášeň, zápal, lásku, ... k hudbě a hraní na flétnu. Chtělo by to nějakou akci! Jinak je to fajn.

 

Další vámi vybraná fotografie zobrazující nástroje připravené k transferu s hezkým Gibson USA nápisem od Ondřeje Machálka mi nepřestává vrtat hlavou. Omlouvám se, ale nemohu přijít na to, čím je tato fotografie dobrá. Nechci ji zde rozcupovat, když jsem ji možná jenom nepochopil, a proto žádám o váš názor v komentářích pod dnešní foto misí. (Možná kdyby tam nebyl ten šedý obal, nevím... těším se tedy na vaše postřehy.) :)

 

A nyní fotografie, kterou jsem si nemohl dovolit nepřidat - ZVUK TICHA od Pavola Parikrupy. WOW! Kompozice, světlo, křídlo, stíny, načasování a hlavně to TICHO, které je "slyšet" při pohledu na snímek je téměr dokonalé, lepší by to ještě bylo kdyby tam byl jenom jeden člověk, ale i tak je tento snímek super!

 

Moc vám všem děkuji, že jste i tento týden vzali do rukou váš fotoaparát a přiložili do kotle pohánějící vaší kreativitu. Z minulé diskuze o fotografiích na flickru vyplunulo, že byste rádi označovali fotografie pomocí TAGů a novou skupinu pro "nefotomisní" fotky zatím nezakládali. Souhlasím, a proto již dnes váš návrh implementujeme. Téma příští foto mise je TEN SPRÁVNÝ OKAMŽIK a tag pro tuto foto misi: odclonenofmokamzik, který prosím přidejte k vašemu snímku, po či před jeho přidáním do naší flickr skupiny. A protože budeme od teď používat tagy, s radostí přidávejte vaše fotografie, nejen ty "fotomisní", do našeho flickr poolu a podělte se o svou tvorbu s námi ostatními.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.