Nevyšlapanou cestou k velkým fotkám aneb Darrenův skvělý velký fotoaparát

Když jsem několik dní zpět viděl tento krátký dokument, říkal jsem si zpočátku: "Ha, to je dobré... o to bych se mohl podělit na twitteru..." Ale po chvilce jsem si začal uvědomovat, jak skvělou zprávu tento kraťas o fotografovi jménem Darren Samuelson obsahuje a že by bylo fajn napsat něco víc, než 140 znaků.
 
Jak říká Darren ve videu: Chtěl jsem si pořídit zvětšovák abych dostal větší snímky z "8 by 10" (cca. 20 na 25 cm) fotoaparátu, ale to bych musel vystěhovat moji spolubydlící, protože by byl asi tak velký jako její pokoj. Pak jsem ale slyšel, že někdo fotí na film, co se dává do rentgenu. Rozhodl jsem se to tedy vyzkoušet a postavit si fotoaparát na takový film
 
Ani mi tak nejde o to, že Darren Samuelson fotografuje na film, což je v poslední době "populární", ale moc se mi líbí jeho tvořivost a odhodlání se kterým se pustil k dosažení svého cíle. Pravděpodobně by mohlo být jednodušší jednou za čas vzít desítky fotek z jeho původního velkoformátového fotoaparátu, pronajmout si někde zvětšovák a udělat větší fotografie, ale kde je v tom ta zábava a nadšení ze stavby nového aparátu, že?!
 
Darrenův fotoaparát není ještě "dokonalý", a tak na něm neustále pracuje, dělá si poznámky a vychytává mouchy. Věřím, že touto cestou zjišťuje, co předtím nevěděl a tento proces z něj dělá lepšího fotografa. Líbí se mi, že neseděl v koutku a nevzdychal, že nemůže vyvolávat větší fotky. Šel a našel si cestu. A to je asi ta hlavní zpráva, která se mi na tomto krátkém filmu o fotografování nejvíce líbí.
 
Cesta nevyšlapaná může trvat déle, ale pravděpodobně dá člověku víc... než cesta do obchodu.
 
Pokud vás jeho projekt zaujal: více informací o jeho projektu naleznete na jeho blogu Darren's Great Big Camera a fotografie v Darrenově portfoliu.