FOTO MISE: ODPAD

Uvědomuji si, že jsem minulý týden, při zadávání tématu na současnou foto misi, psal, ať se nebojíte antiteze na zadané téma, ale abych byl upřímný, tak z toho nejsem moc "moudrý" a připadá mi, že se nám tentokrát ve flickr foto skupině nahromadily fotky, které nejsou úplně určeny do foto mise. Také je dost možné, že jsem je pouze nepochopil a mýlím se. Nicméně bych nerad označil fotografii, která nebyla vytvořena k našemu tématu, za "odpad" a jejímu autorovi ublížil.

Když se dříve objevily v naší foto skupině fotky, které nebyly k tématu, bylo jich pomálu a dalo se to jednoduše poznat, ale dnes si nejsem, vzhledem k zapeklitosti tématu, moc jistý, a tak začínám zvažovat založení další flickr skupiny, kam bychom mohli přidávat naše fotografie nehledě na téma a tuto si nechat pouze na foto mise resp. k využití, k němuž byla založena. Na druhou stranu se mi nechce zakládat další skupinu "jenom tak" a když už bychom tak učinili, rád bych pro ni našel využití - třeba každý týden bych z ní vybral (nebo my všichni dohromady) jeden snímek, který by mě/nás opravdu zaujal a zde bych jej zveřejnil pod nadpisem "fotka týdne" nebo tak něco. Nerad bych však, aby tím utrpěly naše foto mise. 

Co vy na to? Měli byste zájem? Dejte mi prosím vědět v komentářích pod touto foto misí. :)

A teď již k Rudolfově fotografii, kterou jste vybrali v hlasování na flickru. Musím říct, že se mi líbí, jak jsi Rudolfe z ne příliš hezkého odpadkového koše vytvořil parádní fotografii. Lehce bych ji ořízl na pravé straně, aby poslední svislá spára nebyla moc blízko kraje a možná bych dodal na saturaci, i když to už je detail. Kompozičně, perspektivou, nápadem - paráda!

 

Druhou vámi vybranou fotografií byla fotka "tvůrcova odpadu" Bětky a.k.a. sBety. V první řadě musím říct: "Skvělý nápad, Bětko!" a v řadě druhé bych rád podotkl, že bych fotku ořízl, protože vlevo je na můj vkus moc a nahoře málo místa - to bohužel nejsem schopen přidat. Chtělo by to dát parádně zachycenému letícímu kusu papíru více prostoru pro dolet. O detail přichází tvé vlasy, avšak to beru jako umělcovo rozhodnutí nezahrnout příliš mnoho detailu. Jinak se mi moc líbí tvé kreativní fotografie.

 

A nyní dvě fotografie, které jste nevybrali, ale které bych rád přidal:

Oldřichovy popelnice bych převedl do B&W, abych zvýraznil tvary na fotce a umocnil "šipku" světla ukazující na pána na kole hledícího do dálky, který zřejmě něco ztratil a neví, že to je v jedné z Oldřichem zobrazených popelnic. Na pomoc mu dokonce přijela slečna s mapou v batohu na zádech. Občas je fajn popustit si uzdu fantazie, že?! :) Dobrá kompozice, super nápad, skvělý prostor pro přemýšlení a zábavu => dobrá fotka.

 

Tento snímek Petra Skoupého je také moc povedený. Pozadí bych zhasnul a hlavní subjekt trochu rozsvítil. Kompozice super, žárovky zajímavé - pro někoho odpad mnoha drátků, pro druhého příležitost postavit z nich něco krásného a dělat radost druhým. Vyvážení bílé i vyplnění snímku subjektem se mi moc líbí. Bílou hranu vlevo jsem ořízl. :)

 

Moc vám děkuji, že jste i tento týden vzali fotoaparát do ruky a fotografovali. Není to skvělý pocit? :) Na příště nám navrhla téma sBety / Bětka: HUDBA. Těším se na vaše snímky a dejte mi prosím vědět, co si myslíte o tom, o čem jsem psal v úvodu k dnešní foto misi. Děkuji.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.