FOTO MISE: MOJE OBLÍBENÁ SCÉNA nebo VĚC nebo MÍSTO nebo ... JENŽ RÁD/A FOTOGRAFUJI

Tak koukám, že lidé jsou pro nás velmi oblíbeným subjektem. :) Dnešní souhrn foto mise jsem se rozhodl udělat trochu jinak než obvykle. Výrazně jsem se zaměřil na počty hlasů a udělal dnešní "zhodnocení" podle vás. A pokud se tento model odvědčí a bude se vám zamlouvat, rád bych v něm pokračoval. Také mezi námi vítám nové fotografy: Jaromíra Krátkého, Paulu Parikrupovou a Petra Skoupy. A právě Jaromirova fotografie od vás, kteří hlasovali v diskuzi na flickru, dostala nejvíce hlasů. 

Osobně souhlasím s hlasy a pravděpodobně bych ji také zařadil mezi povedenější snímky - nejen proto, že se jedná o fotografii hezké slečny s otlačenou podprsenkou - jak jste hezky podotkli v diskuzi. Osobně se mi moc líbí zachycená něžná až zasněná atmosféra, prostředí, kompozice i perspektiva. Podporuji rozhodnutí pro B&W a ona otlačená podprsenka dělá tuto fotografii "neobvyklou" - super nápad (ano "pravidla" se mají porušovat). Póza je téměř perfektní - moje nejoblíbenější místo je pravá ruka, avšak kde mi to neladí je levá paže, která je na fotografii příliš "blízko objektivu", což pro slečnu není velmi lichotivé a také to soupeří s jejím obličejem. Ruka ve vlasech by lépe doplňovala pravou ruku a celkovou atmosféru, kdyby nebyla skrčená - to je pro mě místo kde vzniká zbytečné napětí. Dále bych v tomto případě poprosil slečnu, aby si odložila levou naušnici, protože to odvádí mé a věřím, že i divákovi oči od jejího výrazu v obličeji. Také bych modelku poprosil o lehké posunutí hlavy dopředu, abych zlepšil linii krku. V post-produkci bych lehce zvýšil kontrast. Trochu jsem se do toho ponořil, jsem si vědom, ale kdyby tyto malé detaily byly pozměněny... WOW! :) Samozřejmě je to hezká práce.

 

Toto je moc pěkný portrét, Luboši. Parádní kontrast a převod do černobílé. Jeho levá strana (na oblečení) trochu začíná pálit (option+shift+h), ale jeho výraz a nadšení v obličeji a hlavně očích, člověku nedovolí koukat jinam. :) Co bych změnil je ořez. 

 

 Rudolfova fotografie také jako Lubošova získala pár vašcih hlasů. Osobně se mi moc líbí námět a prostředí, možná bych ale zachytil houpačku a strom dále od sebe, protože takto nevím, co je hlavním předmětem fotografie - strom? houpačka? strom? houpačka? ... mé oči pobíhají od jednoho k druhému. Palec nahoru za mlhu a parádní měkké světlo. Barvu na oblohu bych asi nepřidával a když, tak pak méně saturovanou, ale to je asi spíše otázka osobní preference.

 

Snímek od fotografky "stanci satanci" je také zajímavý. Líbí se mi barva a zobrazená atmosféra a třebaže by někteří mohli říct, že podobných fotek je na flickru víc než mnoho, bylo by mi to asi jedno - proč bychom neměli fotit něco, co se nám líbí a dělá radost, že?! :)

 

A nyní přichází čas na dva snímky, které jste nevybrali, ale které jsem sem také chtěl přidat:

Moc se mi líbí, že prší, monotónní převod, kompozice, perspektiva a poetický námět. Jejich pozice rukou a pádel je také super - příště bych ale asi zvolil kratší čas a nebo to více rozmazal. Jinak pěkná fotografie od Pavola Parikrupy. P.S. Přidal jsem vinětu.

 

Honzo, děkuji za příběh za fotkou, ale asi bych ji vybral i tak - moc pěkný snímek, ale levý horní roh lehce ruší - což bych snadno vyretušoval a příště bych asi zvolil větší hloubku ostrosti - aby byl i "čumák" zmije rohaté ostrý. Barvy, kontrast jednoduchost pozadí, ... jsou povedené.

 

Moc vám všem děkuji za účast, musím říct, že se mi tento systém začíná líbit, a tak bych rád poprosil i vás ostatní, abyste příště přidali váš hlas - hlasování probíhá vždy v úterý a obyčejně to ještě oznamuji na twitteru a facebook stránce. Příští téma bude lehce zapeklité, ale ne složité. Věřím, že to bude takové malé kreativní cvičení: FOTOGRAF A JEHO OKOLÍ - VYFOŤ SVŮJ ODRAZ VENKU VE VÝLOZE, LOUŽI, RYBNÍKU, ZRCADLE, SÁM, S LIDMI, SE PSEM, ... ale musíš to být ty (i když to nemusí být poznat) a musí to být venku se zvýšeným důrazem na tebe a tvé okolí. Je to takový malý experiment. Nevím, co z toho vzejde, ale věřím, že to bude minimálně zajímavé. :) Co vy na to?

 

A ještě jedna věc, tento týden v PÁTEK bude končit další foto dílna, přidejte prosím vaše fotografie, které jste poslední měsíc fotografovali na zadané téma do čtvrtka do večera! Nestihli jste? Do zítřka času dost. :) A nezapomeňte vaše fotky označit tagem ODCLONENO-FOTO-DILNA

 

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.