FOTO MISE: Láska

Ač nerad, tak musím podobně jako několik z vás v diskuzi na flickru v naší foto skupině konstatovat, že nebylo moc z čeho vybírat a fotografií bychom mohli mít víc. Avšak než pouze "lamentovat", rád bych přišel na příčinu poklesu počtu fotografií a rád bych ji, pokud toho budu schopen, odstranil. Nedostatek času je jedna z možných příčin, ale je také pravda, že pokud něco vážně dělat chceme, čas si uděláme, že?! Tudíž: Je to volba témat? Můj přístup? Jsem moc kritický, nebo naopak málo? ...? Budu moc rád, když mi v komentářích pod dnešní foto misí poradíte, jak naše mise zlepšit a docílit toho, aby vás více bavily. :)

A teď již ke skvělé fotografii Martina Kunce, který parádně zpracoval téma LÁSKA. Jediné co mi na fotografii vadí a co se složitěji odstraňuje na počítači je ten opadaný strom uprostřed fotografie sloužící jako bariéra pro pohyb mých očí od slečny ke stínům. Fotografii jsem ořízl, protože mě rušil přechod mezi černou bundou a bílým tričkem na spodní hraně fotografie a take mi přišlo, že vlevo je trochu víc místa, než bych rád. Dále jsem přidal na kontrastu pomocí lehce prohnuté "S" křivky a vyretušoval několik světlých míst na fotce. Detaily, já vím, rádi je všichni přehlédneme, když se zamyslíme nad Martinovým nápadem i zpracováním fotografie, že?! :) Moc hezká fotka, musím říct!

 

Další pěkné zpracování lásky, moc se mi líbí, jak jsi Luboši zachytil zobrazený dotek dětské a dospělé ruky. Trochu mě ruší palec, dospělé ruky, který bych možná příště nechal podél ostatních prstů a nebo bych lehce změnil perspektivu a zachytil jej celý, ale po oříznutí a vytvoření více vizuálního "napětí" na fotografii, to přestává významně rušit. Tvá černobílá konverze má už více černé :) ale ještě bych přidal na světlé resp. zvýšil bych kontrast - nechci se tím moc zaobírat, protože to každý můžeme vidět na našich monitorech jinak, ale proč bych zvýšil světlost? Přijde mi, že potom fotografie působí dojmem něčeho "božského" či "zázraku". Černé bych neměnil. Moc se mi líbí tvůj pohled na naše téma.

 

Pavol přidal také pěknou fotografii, ořízl bych ale na tento formát, protože jsem pak neustále koukal na bílé větve tyčící z vody v pozadí a méně jsem si všímal "páru za stromem" - nápad se stromem se mi moc líbí, ale přijde mi, že je ho na snímku moc a tak jsem jej také lehce zredukoval. Co musím také pochválit je konverze do B&W. Ohledně pozadí bych možná zkusil nižší clonové číslo, aby tolik nerušilo, pokud možno, ale jinak je to moc hezká fotografie.

 

Předpokládám, že se jedná o lásku k baletu i přes časté bolesti spojené s touto formou umění. Také dobrý nápad, Miroslave. Fotka mi ale přišla moc tmavá, a tak jsem ji zesvětlil a pak také ořízl, protože jsem jednak chtěl zdůraznit napětí, které pro baletku skýtá tanec ve špičkách a také mě minimálně, ale přece rušil černý pás nahoře - hlavně mi šlo o vyšší napětí. Černá za nohou vpravo ale už ruší významně a buď bych ji odstranil v editoru na počítači a nebo lépe příště při focení. :) Pokud bych chtěl fotku ještě více vylepšit, pokusil bych se zahrnout trochu více života či dynamiky, ale jinak je to pěkné.

 

Netradiční interpretace, která se mi Jaroslave líbí - super nápad. Focení blesků je pro mě vždy adrenalinový zážitek - tedy pokud fotím někde venku. Kompozice i barvy jsou zdařilé. Pozor ale na "artefakty" způsobené kompresí fotografie, i když je možné, že to má na svědomí flickr. :)

 

Moc všem děkuji za fotky a za to, že každý týden vezmete svůj fotoaparát a tvoříte a zlepšujete tak vaše umění fotografovat. Je pak radost procházet si neustále lepší a lepší fotografie. A nezapomeňte na komentáře a pomožte mi, prosím, zlepšit naše foto mise. Těším se na dobře míněnou kritiku resp. rady. A také na vaše fotografie příští týden na téma: MOJE OBLÍBENÁ SCÉNA nebo VĚC nebo MÍSTO nebo ... JENŽ RÁD/A FOTOGRAFUJI.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.