Moose Peterson - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Dnes mám pro vás další skvělou radu o tom, jak být lepším fotografem od jednoho z nejlepších fotografů v oboru s více než 30-ti letou praxí. Ale než začnu, rád bych vám řekl více o tomto projektu. THE BEST FOTO "THING" je můj nový projekt o fotografování, ve kterém vám, čtenářům a přátelům tohoto blogu o focení, přináším moudrost od ostřílených a úspěšných fotografů, která se běžně nevyčte v knize a nebo nějakém článku. Sám jsem nic takového nenašel v tak koncentrované a nadčasové podobě, v jakou doufám, že se tento foto projekt vyvine. Dnes publikuji již jeho třetí část. V předešlých týdnech jsme měli fotografy se jmény FREEMAN PATTERSON a RALPH GIBSON a dnes bych se rád podělil o moudrost od fotografa jménem Moose Peterson.

MOOSE PETERSON je americký fotograf milující přírodu s cílem dokumentování jak divoké zvěře tak roslin. Ale Moose nefotografuje posledních třicet let pouze proto, aby prodával malebné obrazy a knihy, jeho hlavním cílem je ochrana přírody a jejích ohrožených druhů. Ne nadarmo tak patří mezi držitele ocenění John Muir Conservation Award. Moose Peterson je také jedním z prvních fotografů divoké přírody, který plně přešel k digitálním fotoaparátům už v roce 1999, kdy jako jeden z mála měl možnost fotografovat s Nikon D1 a využít všech předností této (tehdy) přelomové technologie. Kromě fotografování, testování nových produktů, vydávání 23 knih, těšení se z publikace ve více než 130 magazínech po celém světě a ochrany přírody Moose také učí ostatní fotografy ať už v jeho workshopech či online na kelbytraining. Sám za sebe také musím dodat, že je to skvělý chlap, který člověku rád pomůže.

A na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal/a a která z vás učinila lepšího fotografa?"odpověděl:

Moje odpověď je skutečně jednoduchá... Přestal jsem si dělat starosti o těch věcech, o kterých nám říkali, že bychom si na ně měli dávat pozor a začal jsem si (focení) užívat. Bylo to opravdu takto jednoduché a změnilo moje fotografování.

Více o Mooseovi (A Nikon Legend Behind the Lens a Lexar Elite Phtoographer) naleznete na jeho blogu resp. osobní stránce www.moosepeterson.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Today I have another great piece of advice about being a better photographer from one of the best photographers with 30-year-experience in our industry. But before I start, let me tell you more about this project. THE BEST FOTO "THING" is my new photography project for you - readers i.e. friends of this photo blog - in which I am sharing with you the wisdom of experienced and successful photographers, which usually can't be read in a book or an article. Personally I didn't find something like this being concentrated in one place while having such a timeless manner - at least that's what I am trying to achieve here. I am already posting a third part of this project today - in the last couple of weeks we had photographers FREEMAN PATTERSON and RALPH GIBSON. Today I would love to share wisdom of Moose Peterson.

MOOSE PETERSON is an American nature loving photographer with a goal of documenting its wildlife. But Moose has not been photographing wildlife for the last thirty years just to beautiful prints and books. His main goal is preserving our wild heritage - not for nothing he is one of the recipients of the John Muir Conservation Award. Moose Peterson is one of the first wildlife photographers to receive Nikon D1 to go digital in 1999 and to embrace digital photography. Besides making photographs, testing new photo products, publishing 23 books, being featured in more than 130 magazines worldwide and preserving nature, Moose teaches in-person workshops for photographer as well as online over at kelbytraining. Personally I have to say: he is a great guy who is not afraid to help.

And his answer to my question:"What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

My answer is really pretty simple... I stopped worrying about all those things we're told we should worry about and just went about having fun. It was really that simple and it turned my photography around.

Find out more about Moose (A Nikon Legend Behind the Lens, Lexar Elite Photographer) on his blog i.e. his personal website www.moosepeterson.com.