INTERVIEW: fotograf Marc Laroche - o jeho Hair projectu

Pravděpodobně jste si v poslední době na různých místech všimli úžasných černobílých fotografií žen a jejich vlasů zachycených v pohybu. Požádal jsem jejich autora o interview a dnes mám tu čest se o něj s vámi podělit.

Marc Laroche je 28letý fotograf, jenž se narodil a žije v Lucembursku a který se v poslední době proslavil díky jeho projektu “Hair” (Vlasy). Říká, že je na cestě za hledáním krásy.

Jak jsi se dostal k fotografování?

Před několika lety jsem si pořídil DSLR a začal jsem se s ní učit fotit procesem pokusů a omylů. Pak jsem fotografoval portréty mých přátel a odtud to šlo rychle kupředu.

Řekl bys, že je tvá tvorba ovlivněna ostatními fotografy?

Ano, na moje fotografování mají vliv fotky od lidí jako Richard Avedon, David Bellemere, Bruno Dayan a Henrick Adamson.

Jak jsi se vzdělával ve focení?

Sám, jsem 100% samouk.

Proč sis vybral lidi a převážně ženy jako svůj hlavní subjekt?

Zaměřuji se na krásu, eleganci a grácii a žena ztělesňuje všechny tyto elementy perfektně.

Mohl bys mi říct více o tvém “Hair” projektu?

Začalo to v lednu, když jsem fotil moji kamarádku. Uvědomil jsem si, že ty snímky měly potenciál, aby se z nich stala série, a vystavování na flickru tomu také hodně pomohlo. Od té doby byly tyto fotky “vlasů” několikrát objevily na jedněch z nejlepších blogů a také byly publikovány v tištěné formě. Avšak lidé jsou vcelku ostýchaví s nakupováním tištěných fotografií.

Ženy na tvých fotografiích vypadají velmi sebevědomě a jednoduše krásně, jak to děláš?

Vypadají sebevědomě, protože jsou sebevědomé. Snažím se při focení hodně mluvit a také je to často forma pokusů a omylů - není snadné docílit určité úrovně fotek.

Proč stále zůstáváš u flickru?

Vytvořil jsem si tam poměrně velkou základnu přátel, a tak kdykoliv tam nahraji novou fotografii, vidí ji hned několik tisíc lidí a odtud dále pokračuje na tumblr, což se zdá být v dnešní době velmi oblíbená platforma pro bloggery.

Díváš se teď na lidi jinak, než když jsi je nefotografoval?

Ani, dívám se na ženy a říkám si: “Trochu vyretušoval vlasy tady a nos tam a byla by neodolatelná.” Vím, že to zní povrchně, ale je to vcelku zábava.

 

Zaujaly vás fotografie dnešního fotografa? Více jeho skvělých fotek najdete na: http://www.flickr.com/photos/8732499@N06/

© Copyright Marc Laroche 2011 Všechna práva vyhrazena pro všechny fotografie v tomto článku.

klikněte pro více informací o tomto projektu a pro již publikováné rozhovory

Stojí toto interview za TWEET twitteru či LIKE na facebooku? Tlačítka jsou kousek níž vlevo. :)