FOTO MISE: Portrét neznámého

Dnes bych bez nějakého dlouhého úvodu rád řekl, že fotografie resp. portrét od Pavola Parikrupy se mi moc líbí. Je vidět, že skutečně někoho oslovil, duchapřítomně zvolil nízké clonové číslo, aby zamezil viditelnost rušivého pozadí, nic zbytečně nekomplikoval, zaostřil na oko, zkomponoval a stiskl spoušť svého fotoaparátu. Převedení fotografie do B&W se mi moc líbí a mírný barevný nádech dodává na pozitivním naladění snímku. Musím říct, že jsi mě Pavole svým snímkem potěšil. :)

 

Profilový portrét, který vyfotografoval Luboš (banterCZ) je také hezkým snímkem. Avšak původní ořez mi přišel málo těsný a mé oči měly spíše tendenci prohlížet si pozadí a ne člověka na fotografii. Proto bych ořízl. Dále jsem přidal trochu černé, pomocí "S" křivky lehce zvýšil kontrast a zostřil řasy na jeho levém oku, poněvadž jinak více soupeřilo s jeho uchem. Možná bych jej příště ještě trochu natočil doprava - jenom o malý kousíček - abych viděl pouze jeho řasy a ne část očního víčka. Jinak je to vcelku hezká fotografie a rád tyto věci přehlédu, když si uvědomím, že se jednalo o jeden z prvních pokusů oslovit někoho cizího s žádostí o portrét.

 

On krmí a hladí pouliční holuby? To jsem ještě neviděl! :) Jedná se o hezký "enviromentální" portrét od fotografa Hellish-cz. Líbí se mi oční kontakt a umístění jeho hlavy do místa, kde moc věcí neruší. Kontrast mi přijde vyšší, než bych osobně zvolil a také bych ořízl, aby jsem se mohl snadněji soustředit na pána a méně na keř vpravo. Jinak se mi fotka zamlouvá.  

 

"Hokej na Staroměstském náměstí" byla skvělou příležitostí pro vznik mnoha fotografií. Jsem rád, že jsi toho Petro a.k.a. Ptáče využila. Tvůj portrét jsem ořízl, abych přitáhl divákovy oči více k portrétovanému a také jsem ze stejného důvodu převedl na černobílou. Co mě trápí je světlo tvořící stíny na jeho obličeji, a proto bych se (resp. můj subjekt) buď přemístil do stínu a nebo bych pomocí difuzéru světlo upravil.

 

Půlkrůček fotografa doleva (ne politicky) a jejich hlavy by překryly rušivé elementy - jeden na střeše a druhý - černá hlava za paní se světlejšími vlasy. Clonu na vyšší číslo popř. přeostřit na smějící se ženu, která už není v poli ostrosti (pokud bych hovořil o portrétu), ale pokud fotku beru jako dokument z politického přemlouvání spoluobčanů, líbí se mi kontrast mezi jejich výrazy. Moc hezká hra s křivkami střechy mé oči parádně provedla po fotografii. Běžně natočení fotoaparátu na stranu nemusím, ale tady to funguje. Je vidět, že mezi Peterem a paní proběhla také nějaká interakce a došlo k parádnímu úsměvu.

 

Oldřichu, ty víš, jak vnést novou perspektivu do zadaného tématu, že?! Jsem rád, že jsi ze svého archivu snímek přidal. :)

 

Tak jak se vám fotilo? Měli jste většinou dobré zkušenosti? Podělte se prosím o zážitky a rady v komentářích, osobně by mě zajímalo, jak to šlo. Moc také děkuji všem za fotografie, které přidali do naší flickr skupiny. Nestihli jste toto téma, ale rádi byste se vydali do ulic a zkusili si to? Minulý týden jsem sepsal malý návod, jak na focení na ulici.

Dlouze jsem přemýšlel nad tématem na příště a říkal jsem si, že bychom mohli dát nějaké oddychové. Tak tedy dle návrhu Pavola P.: LÁSKA Těším se na příště!  

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.