Jak na vlastní styl fotografování

Před nějakou dobou jsem seděl a relativně vyčerpán jentak koukal kolem sebe, aniž bych nad něčím nutně přemýšlel, něco vymýšlel nebo cokoliv zásadního dělal. Nicméně po chvíli sezení na zadku a čumění kolem sebe :) mě napadla vcelku jednoduše znějcící myšlenka. Ani nevím, kde se vzala. Prostě přišla. Napsal jsem si ji tedy do zápisníku s poznámkou: podělit se o to na odcloněno.com.

Nechal jsem ji řádně uležet, protože na podobné myšlenky, ať už jsou o fotografování či o životě obecně, není třeba chvátat a právě včera jsem ji při procházení mých zápisků znovu objevil. Avšak než ji vylíčím, rád bych ji prvně uvedl.

Téměř každý fotograf ať začínající či pokročilý neustále řeší, jestli už tedy nevyřešil, jak najít vlastní a pokud možno originální styl fotografování. Mnohokrát se tážeme těch zkušenějších a uznávanějších kolegů, kteří již mají řadu "zářezů" za sebou, jak na vlastní styl. A mnohokrát jsme zjistili, že na tuto otázku není snadné odpovědět.

Jak ale na tento bájný styl fotografův? Sám nemám jednoznačnou odpověď. Jako každý se neustále snažím svůj "styl" rozvíjet a třeba jsem ten "pravý" ještě ani nenašel. Kdo ví?! Nicméně si myslím, že následujících několik řádků může každého z nás k vlastnímu stylu fotografování a vidění nasměrovat a možná i přivést.

 

Nesnažme se tvořit ty fotografie, které jsou považovány za dobré či skvělé.

Fotografujme a vytvářejme takové snímky, které reprezentují náš pohled na svět, naše nápady, myšlenky, to v co věříme, ...

Touto cestou nebudeme kopírovat něco či někoho jiného a nepůjdeme po cestě, která může vést jinam, než kam chceme jít.

Půjdeme po té naší.

A pokud si nejsme jisti kudy kam, je OK jít zpočátku za někým.

Mějme ale na paměti: Nenásledujme pitomce! :)