Budování businessu v oboru svatební fotografie s Jasmine Star na creativeLIVE

Zdá se, že rok 2011 bude pro nás fotografy sledující creativeLIVE z pohledu počtu kurzů více než příznivý. Každých 14 nový kurz? Tomu říkám nášup informací, které jsou často k nezaplacení a přesto na creativeLIVE zdarma. Pokaždé, když sleduji jejich workshopy, jsem potěšen tím, jak otevření a sdílní tam lidé jsou. To, co se dříve považovalo za tajemství přístupné pouze vyvoleným je dnes dostupné díky internetu a fotografu jménem Chase Jarvis velké většině z nás.

Jak naznačuje název kurzu Building Your Wedding Photography Business with Jasmine Star se bude týkat svateb. Nicméně si dovolím tvrdit, že mnoho informací, které bude Jasmine Star na svém workshopu říkat budou snadno aplikovatelné do více oborů fotografování a pokud zvládáte angličtinu, doporučuji, abyste si tento pátek a sobotu 8. a 9. března 2011 vždy od 19:00 udělali čas a připojili se k nám ostatním foto-info-hladovcům. :)

Fotografku Jasmine Star pravděpodobně není nutné dlouze představovat, ale pokud o ní dnes čtete poprvé, dovolte mi pár slov. Energická a pozitivní Jasmine začala fotografovat poté, co jí onemocněla maminka, což ji donutilo k přehodnocení životních priorit. Opustila studium práv a během několika let se stala jednou z nejlepší svatebních fotografek a fotografů. Její fotografie byly publikovány na předních svatebních webech i v klasických časopisech.

Z její prezentace na webu i v běžném životě se může učit mnoho z nás. Jasmine píše velmi osobní blog, kde sdílí s jejími přáteli a klienty události ze svého života a dává tak lidem možnost, aby ji i v prostředí "anonymního internetu" lépe poznali, čímž jim samozřejmě dává o důvod více k tomu, aby zvedli telefon či napsali email a Jasmine požádali, aby fotografovala právě jejich svatbu. Její Facebook i twitter jí říká paní a neustále tam zvyšuje počet potenciálních klientů, se kterými, jak se zdá, komunikuje velmi efektivně bez prosezených hodin před monitorem. Samozřejmě její politika otevřených dveří nemusí vyhovovat každému z nás, ale řadu principů si můžeme osvojit a transformovat tak, aby seděli lépe naší osobě.

 

Zase další článek o creativeLIVE, říkáte si? Je pravda, že s tím, jak se intenzita creativeLIVE online kurzů o fotografování, neustále zvyšuje, bych zde skoro každých 14 dní mohl publikoval články o jejich workshopech a pro některé z vás, které to nezajímá nebo pro vás angličtina bohužel tvoří bariéru, jsou tyto články nevýznamné. Jiným z vás to ale může vyhovovat a jste rádi, že o tom zde píšu. Proto se budu snažit vyhovět oběma skupinám a ještě ten samý den, když bude creativeLIVE článek, budu publikovat také článek, který bude o focení, jak jste každý čtvrtek zvyklí. Zároveň prosím o pochopení, když mi to některý čtvrtek nevyjde a objeví se zde pouze informace o creativeLIVE.