FOTO MISE: Člověk a Slova

Musím říct, že foto mise na téma ČLOVĚK A SLOVA nám přinesla moc pěkné fotografie. Než začnu, rád bych mezi námi přivítal nového člena a fotografa Miroslava Čížka. Mám velkou radost, že se neustále rozrůstáme a máme tak více a více úhlů pohledu na stejné téma. A nyní k dnešní foto misi:

Nejvíce mě zaujal snímek Jaroslava Pekárka. A třebaže obsahuje jeden malý nedostatek, tak jej dle mého názoru Jaroslavův nápad jistě zastiňuje. Mezi pozitiva bych zařadil již zmíněný nápad, dále perspektivu, processing umocňující atmosféru, hru s křivkami a kompozici. Kde mám výhrady je samotná postava. Na můj vkus až příliš splývá s pozadím a buď bych to načasoval o chvilku dříve - než se bude "dotýkat" sloupu a nebo bych za roh postavil na stojan blesk a nastavil jej na nejnižší výkon, abych siluetu zlehka oddělil.

 

Oldřichova fotografie mě oslovila hlavně proto, že dokázal dát do hromady jevy, jež bychom často k sobě nedali a stejně tak bychom se pravděpodobně často mýlili. Moc hezky jsi na to, Oldřichu, upozornil. Nečistota na skle prostředku hromadné dopravy až poeticky dotváří tvé sdělení. Levý horní roh mě ale rušil, dovolil jsem si jej tedy vyčistit.

 

Zajímavý snímek jak vystřižený z nějakého filmu Rudolfa Vlčka se mi také moc líbí. Fotografie je ne úplně nevyvážená, což, si myslím, ji dělá lepší v kontextu jejího subjektu - anonymní sprejer - je to umělec nebo vandal? Přišlo mi, že příliš silné černé pruhy fotografii "mačkaly", nicméně to může vyjadřovat také autorův pohled. Ačkoliv jsem tedy vytvořil také možnou alternativu, neberu ji jako "opravu", ale jako druhou možnost.

 

V hlasování na flickru jste navrhli nejednou následující fotografii Martina Kunce. Avšak kromě hezké slečny, filmového fotoaparátu značky Praktica a křížového zpracování jsem v ní neviděl více. Kompozičně mi přijde až moc vlevo, slečně bych tolik neořízl pravou ruku a nahoře bych fotku naopak o 3mm ořízl. Myslím, že pak by ze snímku byl lepší "portrét", který by člověka pohladil na duši a o něco lépe sděloval myšlenku, že to, co máme napsáno na tělech našich foťáků, jsou jenom slova - skvělý nápad Martine. Na okraj bych rád dodal, že moje nejoblíbenější část je křivka, kterou tvoří její zavřené oko v kombinaci s její tváří a náznakem úsměvu.

 

Petře, ani nevíš, jak často sdílím tvou "frustraci" z Č.P. :) Moc hezky jsi na to poukázal. Zámek schránky dole je až moc blízko hraně fotografie, jinak super zpracování tématu ČLOVĚK A SLOVA.

 

Hpnvsn z tvé fotografie jsem měl nemalou radost. Moc se mi líbí, jak sis chytře naše téma poupravil a přidal skvělou fotku, kterou jsi nazval ČLOVĚK A ŠUM a přitom stále zůstal věrný našemu tématu poukázáním na tenkou hranici mezi slovy a šumem. Přidal bych lehce na kontrastu.

 

Děkuji všem za skvělé fotografie a obohacení nás o vaše úhly pohledu. A jaké si dáme téma na příště? Osobně mám moc rád fotografie cest, silnic, dálnic, ... ale často mám nejraději ty fotografie, které vyjadřují pojem CESTA a nejsou úplně tak doslovné. Jinými slovy: téma příští foto mise je CESTA a čím abstraktnější fotografie bude tím lépe, ale není to zásadní požadavek. Kolikrát právě cesta je důležitější než samotný cíl, že?!

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

 

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.