INTERVIEW: fotografka Nicole S. Young - o fotografování jídla

Z dnešního pondělního interview s talentovanou fotografkou mám velkou radost a vážím si toho, že si na nás našla čas. Třebaže fotografuje i lifestyle a ve volném čase krajiny, zaměřili jsme tento rozhovor na fotografování jídla, o kterém jí zanedlouho vyjde celá kniha.

fotografka-nicole-young-interview-fotografovani-jidlo-07.jpg

Nicole S. Young je fotografka v současnosti žijící v Salt Lake Valley ve státě Utah, USA, kde tvoří převážně fotografie jídla a snímky typu lifestyle, které následně licencuje přes iStockphoto a Getty. Pro Peachpit Press Nicole napsala knihy o fotoaparátech Canon 7D a Canon 60D a její nejnovější publikací je kniha o fotografování jídla “Food Photography: From Snapshots to Great Shots”. Na jejím blogu nejen publikuje články o tom, co právě dělá, ale také radí ostatním fotografům jak na skvělé snímky a dokonce i sdílí její vlastní videa s tipy a triky o Photoshopu. Nicole je ACE (Adobe Certified Expert) pro Photoshop CS5. 

Co tě inspirovalo k tomu, abys začala fotografovat?

Fotografování jsem objevila, když jsem byla na střední škole. Vždy jsem měla blízko k umění, od dětství jsem si kreslila a něco vyráběla, a tak když jsem si ve škole musela vybrat hodiny s uměleckým zaměřením, zkusila jsem fotografování. Okamžitě jsem se do focení zamilovala. Nejsem si jistá proč a nebo co mě nasměrovalo na cestu fotografky, ale když to přišlo, tak to kliklo a dalo smysl. Třebaže je focení plné technických aspektů, brzy jsem si je osvojila a začala si užívat tvoření něčeho krásného s pomocí mé kreativity. Dále si myslím, že zkušenost s vyvoláváním filmu v temné komoře a tvoření mých vlastních papírových fotografií mě ještě více přitáhlo k fotografování - digitální fotografie tehdy teprve vystrkovala růžky do mainstreamu. Jakmile se ale digitální fotoaparáty opravdu rozšířily, byl to pro mě snadný přechod a hned, jak jsem se naučila používat Lightroom a Photoshop, opět to zažehlo moji vášeň a dalo mi příležitost stát se profesionální fotografkou.

Takže jsi se spíše naučila o focení sama? Měla jsi někdy mentora?

Ano, jsem víceméně samouk. Pro zábavu jsem se zúčastnila několika kurzů, ale velká většina toho, co umím jsem se naučila procesem pokusů a omylů, navštěvováním seminářů, čtením knih a hledáním informací online. Mentory mám, ale neměla jsem si nimi možnost sednout si a soukromě se (jeden na jednoho) učit. Představují pro mě spíše motivaci a občas mi poradí. Přesto jsem se od nich hodně naučila a myslím, že je užitečné mít někoho takového v životě, kdo je “na mé straně”.

Čím bys řekla, že jsi při focení jídla ovlivněna a co tě inspiruje?

Ovlivňuje mě mnoho malých věcí v mém každodenním životě. Ve vztahu k fotografování jídla to může být ingredience, příchuť, barva, kterou uvidím, nebo skvěle vypadající talíř či miska kolem kterých bych ráda vytvořila nějaké jídlo. A protože si sama vařím a stylizuji moje fotografie, je celý proces důležitý pro vytvoření konkrétního vzhledu.

Co je ta nejdůležitější “věc”, kterou je třeba mít na mysli při fotografování jídla?

Když jíme jídlo, používáme všechny naše smysly. Kromě toho, že pokrm vidíme, také jej cítíme, chutnáme, dotýkáme se jej a často také slyšíme, jak křupe nebo šumí v naší puse. S fotografiemi jídla máme pouze jeden smysl - zrak, a tudíž je třeba zahrnout všechny ostatní smysly do scény, aby když lidé vidí danou fotografii, tak aby si mohli představit texturu, teplotu i chuť, aniž by měli dané jídlo před sebou.

Kromě fotografování pro iStockphoto, psaní knih, učení Photoshopu, … máš také čas na osobní projekty?

Skvělým aspektem mého business modelu je to, že si mohu fotografovat, co se mi zlíbí. Samozřejmě také musím přicházet s nápady, které se dají prodat a které si lidé budou chtít licencovat (na iStock). Avšak mi to ale stále dává možnost svobodně se rozhodovat. Většinu času trávím fotografováním ať už pro moje knihy či pro moje iStock portfolio, nicméně si toho řádně užívám protože si mohu vybrat, co budu fotit. Také čas od času cestuji (brzy jedu do Moab a za několik měsíců se vydávám na “road trip” napříč mým rodným státem Nebraska) a na těchto cestách často fotografuji krajiny. Nepovažuji se za fotografa krajin, a tak to pro mě představuje skvělou cestu, jak trochu vybočit a “vidět” věci jinak, než jak jsem zvyklá.

Řekla bys, že ti přítomnost na flickru pomohla s fotografováním?

Flickr používám spíše sporadicky, ale co na něm mám asi nejraději je to, že se mohu koukat na fotografie lidí z celého světa a nacházím tam fotografie, které mě ohromují a inspirují. Flickr mi nepomohl s mým businessem, ale díky němu se mohu dívat na věci z více úhlů pohledu ...jsou tam vážně kreativní fotografové.

Co bys poradila někomu, kdo by rád zkusil fotografovat jídlo?

Nejlepší věcí, kterou můžeš udělat, abys zlepšil své fotografie jídla je kromě focení mnoha fotek také prohlížení si skvělých fotografií jídla a přemýšlení nad tím, proč vypadají tak dobře. Koukej na světlo, kompozici, barvy, úhly, rekvizity a ingredience a všímej si toho, kde jsou umístěny. Rozčleň si daný snímek a odnes si alespoň jednu věc, kterou můžeš zahrnout do svého focení. Pak tento postup neustále opakuj.

 

Zaujaly vás fotografie dnešní fotografky? Více jejích skvělých fotek najdete na: http://www.flickr.com/photos/nicolesy

Nicméně kromě flickru doporučuji ji ejí blog nicolesyblog.com, kde naleznete její skvělé fotografie a často i návody k nim. Všechny fotografie jídla zahrnuté v tomto interview také, na požádání, vedou na její blog. A na twitteru ji najdete na @nicolesy.

© Copyright Nicole S. Young 2011 Všechna práva vyhrazena pro všechny fotografie v tomto článku.

klikněte pro více informací o tomto projektu a pro již publikováné rozhovory

Stojí toto interview za TWEET twitteru či LIKE na facebooku? Tlačítka jsou kousek níž vlevo. :)