FOTO MISE: Prázdnota

Interpretovat prázdnotu není úplně snadné, že?! Přesto toto téma mnozí z vás moc pěkně zpracovali. Oldřichova fotografie z hor mi přišla velmi dobrá. Osobně si ji pro sebe interpertuji například takto: "jedno z nejkrásnějších míst planety, které má co nabídnout, může být tak prázdné, když jej nemáte s kým sdílet." Věřím, že každý z vás v tomto snímku ale vidí jiný příběh. Fotografii jsem ořízl, protože mi přišlo, že v pravém horním rohu byla neukončená a "vyháněla" mé oči z fotky pryč. Také jsem navrhl možnou černobílou alternativu, avšak nemohu říct, že by jedna nebo druhá byla vysloveně lepší - je to spíše otázka osobního vkusu.

 

Honzův snímek je také velmi poetický. Zaujal mě především skvělým nápadem, kompozicí a stínohrou. "Jsem na snímku já, nebo je to pouze prázdná schránka mého těla?", zamýšlí se Honza v textu pod fotkou. Fotka mi na první pohled přišla příliš temná a těžko se mi v ní orientovalo, ale pak jsem si říkal, že je to asi autorův úmysl a ladí to k jeho přemýtání nad sebou. Takže palec nahoru. :)

 

Fotografie plyšového medvídka fotograky vystupující pod aliasem Cathushka na flickru, kterou mezi námi srdečně vítám, mě také zaujala především nápadem - užít plyšáka v kombinaci s rezavými nůžkami, její kompozicí a výrazem medvídka. Přemýšlel jsem, jestli by nebylo lepší užít B&W v důsledku nesourodého pozadí. Nejsem si ale jistý, která varianta je lepší, a proto bych si rád přečetl názor vás ostatních, které provedení a proč se vám více líbí.

 

Je to prázdnota za vraty? Proč by ale pak člověk zamykal? Není tam naopak mnoho věcí? Nebo se tam někdo snaží zámkem prázdnotu udržet? Zajímavé zpracování, Luboši. Vrchní strana mi přišla taková neutěšená, a tudíž jsem si ořízl a dále jsem přidal více černé, na mém monitoru mi přišla fotka příliš světlá resp. nevýrazná, ale je i možné, že každý vidíme něco jiného na našich obrazovkách. Jinak moc pěkné.

 

Fotografie Petera Kučerky se mi moc líbí hlavně díky kontrastu a zpracování v Black & White, ale také nápadem. Moc pěkně jsi dal do souvislosti "nástěnku" na plotě a poloprázdnou/poloplnou lavičku. Parádní interpretace tématu prázdnota. Co mě ale trochu ruší je levá strana, kde je kus černého nápisu. Je to sice detail, ale... udělalo by to fotku lepší resp. lépe bych vnímal vztah lavičky a letáků.

 

Snímek z fotoaparátu Jaroslava, kterému přeji vše nejlepší k dnešnímu svátku, je perfektní - prázdný pytlík od bonbonů - takovou prázdnotu známe všichni. Jo Jo. :)

 

Foto mise se nám zase hezky vydařila, třebaže bychom rádi uvítali více fotografií. ;) I když chápu, že téma prázdnota bylo na jeden týden možná trochu náročnější. Na příští týden jsem tedy zvolil spíše technické téma (na návrh Luboše): PANNING neboli technika focení pohybu, kdy pohybující se subjekt je ostrý a jeho okolí rozmázlé pohybem fotoaparátu za pomocí delšího času expozice a sledování subjektu pohybem aparátu a fotografa. (Portrét neznámého bude příště.)

Také bych rád připomněl, že příští pátek nám končí druhý díl foto dílny, už máte vymyšleno a vyfotografováno?

Těším se na příště.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.