ŽIVÉ FOCENÍ: CHASEJARVISLIVE & WE ARE AUGUSTINES

Ani nevíte, jak jsem byl (a stále jsem) nadšený, když jsem si před několika minutami přečetl, že fotograf Chase Jarvis pořádá další chasejarvisLIVE. Ale tentokrát se nejedná o posezení a rozhovor se zajímavými lidmi či Q&A, jak tomu v poslední době bylo. Zítra, ve středu 27. dubna 2011 v 20:00 našeho času, bude Chase fotografovat hudební skupinu WE ARE AUGUSTINES a vysílat vše online ze svého studia v Seattlu. Uvidíme, jak se připravuje, jak komunikuje s klienty, jak fotografuje, ... a na konec nám WE ARE AUGUSTINES (výborná hudební skupina z Brooklynu) také zahrají. Pokud si to můžete alespoň trochu zařídit a dívat se, věřím, že nebudete litovat.

Když tuto akci uspořádal Chase poprvé minulý rok (30.ledna 2010), nevěřil jsem svým očím, díval jsem se celou dobu a dozvěděl se, co jsem se na žádném instruktážním DVD či online workshopu nikdy předtím nedozvěděl, neviděl a ani neslyšel. V podstatě to byl historicky první chasejarvisLIVE, který vedl ke vzniku creativeLIVE a chasejarvisLIVE otázkám a odpovědím + rozhovorům.

Jaký bude program akce? Jak na svém blogu Chase píše, začne se rozhovorem a Q&A, dále živé focení promo materiálů ve studiu za použití studiových světel i světla přirozeného. Plánovaný styl fotografií prý bude uvolněný, neformální a experimentální. Poté se Chase pustí do správy digitálních fotografií, ... a na závěr koncert.

Alespoň pro mě tato akce představila nové paradigma výuky fotografování a ještě dodnes žasnu, jak Chase bravurně otevřel své studio a jak má ve zvyku "prozradil výrobní tajemnství" celému světu. Nevím, jak tomu bude letos, ale minulý rok nebyl k dispozici jakýkoliv záznam akce (ani zdarma a ani za poplatek).

A kde se zdarma živě dívat? www.chasejarvis.com/live