FOTO MISE: Retro

Než začnu, rád bych přivítal nového člena naší flickr foto skupiny se jménem Vít Pawlík, těší mě, že jsi se k nám přidal.

A teď k RETRU: Abych řekl pravdu, byl jsem vcelku překvapen tím, co všechno považujete za retro a moc se mi líbí, co jste vytvořili. Potěšilo mě, že Oldřich dokonce šel tak daleko, že fotografoval na film. Jeho fotografie výprodeje manekýn s odrazem toho, na co se "dívají" je zdařilá jak kompozičně, tak nápadem a spojitostí výprodeje, pohledu, reflexe a dále kontrastem a expozicí. Levá část mě lehce rušila, a proto jsem ji trochu zjednodušil.

 

Petrův parádní portrét se mi líbí jak post-processingem, tak načasováním, avšak kompozici bych změnil - přijde mi, že jsi Petře nechal moc místa vpravo a nechal tak paní s TLR značky Yashica uprostřed takovou "strnulou". Možná to byl tvůj záměr - nechat ji uprostřed a vyjádřit tak to, že v oblasti techniky nepokračuje z dobou. Ale pokud ne, tak bych raději ořízl těsněji, abych přitáhl divákovo oko k jejímu obličeji a retro fotoaparátu a dále jsem chtěl více místa vlevo. Moc se mi líbí barevnost fotografie a kombinace barev pozadí a jejího ošacení.

 

Musím říct, že by mě nenapadlo vytvořit takovou fotografii na téma retro, ale jsem rád, že jsi Rudolfe tak učinil a otevřel mi oči. Tvůj snímek je zdařilý, ale některá místa na fotografii jsem ztmavil a jednou dokonce úplně, abych přitáhl více pozornosti k nádobě. Zaujalo mě také, jak jsi dobře využil negativního místa a vytvořil hezky vzdušnou fotku.

 

Fotograf Hellish-cz také vyfotil super retro snímek, líbí se mi zpracování jak ve fotoaparátu, tak na počítači, nicméně bych lehce říznul. Jinak moc hezká fotka. 

 

Fotografie samuraje, kterou přidal Peter, mi podobně jako Rudolfova interpretace otevřela oči. Osobně bych nezahrnul slunce do záběru, protože soupeří o pozornost se zobrazenou siluetou (narychlo jsem jej pro demonstraci zamaskoval) a dále jsem se rozhodl fotku barevně doupravit (v rámci retro jsem zvolil křížové zpracování), abych přidal na atmosféře. Také jsem lehce ořízl. Výborný nápad a hezká fotografie, ale chtěla by dotáhnout do konce. :)

 

Sice jsme tentokrát neměli mnoho fotografií, ale zase jich nebylo málo a moc mě těší, že se vaše snímky neustále zlepšují. Moc vám děkuji, a třebaže sem nedávám všechny snímky ze skupiny na flickru, všechny si prohlížím a do budoucna se chci snažit vyjádřit k většině - alespoň formou komentáře na flickru. Na příště mě napadlo, že bychom mohli být opět více filozofičtí a fotografovat na téma PRÁZDNOTA. Opět je interpretace na každém z vás. Nemusí to být prázdné fotografie, můžou být např. plné a přesto prázdné... (Chápete kam mířím?) Těším se na příště!

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

 

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.