FOTO MISE: Černobílá fotografie (black and white)

WOW! Tolik fotografií jsme pro jednu foto misi v naší flickr skupině ještě neměli. :) Strávil jsem nad všemi fotografiemi několik hodin, vybírání bylo opravdu těžké, ale stálo to za to.

Nejvíce mě zaujala fotografie Romana Pastierika perfektně zobrazující téma černobílá fotografie nejen tím, že ji převedl na black and white. Moc se mi líbí kompozice, kontrast, póza modelky (její pravou ruku bych lehce poupravil), černobílý šum na televizi, pozadí, ... je to velmi komplexní fotografie. Co bych (kromě ruky) změnil je linie za její levou nohou, která mě trochu ruší, ale to stačilo ztmavit v post-produkci. :) Skvělý nápad!

 

Série snímků od Matěje Krče, je také velmi povedená, následující fotografie se mi líbí nejvíce (z těch, co jsi do skupiny přidal), moc pěkný b&w processing a kontrast. Skvělé je, jak Matěji vedeš oči diváka od jejích očí k fotoaparátu v rukou, které jsou světlejší, než je její obličej, což se mi líbí. Ořízl bych ale, abych usnadnil orientaci ve fotografii. Další tvoji fotku bych normálně ořízl, ale díky jejím poletujícím vlasům se mi to líbí, jak to je. Moc hezký úsměv jsi zachytil. (malý tip: "untitled" vypadá u názvu fotografie lépe, než DSC_????) :)

 

Ptáče nám opět ukázala něco jiného, moc se mi líbí volba zaostření na stíny - super kompozice, hezký kontrast, ale pozadí bych chtěl, aby bylo více čisté - hlavně v pravé horní části. Jinak moc pěkná fotografie.

 

Tyto snímky mám moc rád a ačkoliv jej má téměř každý ve svém portfoliu, stále mě baví se na ně koukat. Tvoji fotku Johnny Miřácký bych raději ořízl, přišlo mi, že spodní kus byl až příliš velký v porovnání se zbytkem fotografie. Ta cestička vlevo dole je moc hezký detail. (Různé odstíny sněhu byly vytvořeny na počítači, je to tak? Pokud ano, nemám s tím problém, pokud ne - WOW!) :)

 

Následující fotografie mi připomněla fotografii Katky S., kterou jsme měli ve foto misi pohoda. Nicméně každá z nich je jiná a originální a také od jiného autora - tentokrát Hellish-cz. Super kontrast a tóny! Líbí se mi, volba malé hloubky ostrosti a fakt, že jeho rypák je mimo pole ostrosti. Zaujaly mě řasy na pravém oku, nějak jsem si neuvědomoval, že má prase řasy. :) Kdybych měl být kritický, líbilo by se mi, aby pozadí mezi jeho ušima a pod rypákem bylo více tmavé.

 

Skvělá téměř filmová scéna Petra Vyšohlída! Ořízl jsem, protože světlo na levé straně mě rušilo a měl jsem pocit, že místa nahoře je příliš. Moc se mi líbí, jak jsi "ořízl" jeho stín, neodvádí pozornost od osoby, ale zároveň jsme si vědomi toho, že tam je. Lampa vpravo perfektně přitahuje oči k postavě.

 

Fotografie Pavola Parikrupy sice není černobílá a má lehký odstín barvy, ale to mi vůbec nevadí, naopak si myslím, že fotografii prospívá. Co bych ale změnil je prostor mezi uchem a levou rukou, je ho tam příliš. Co se mi moc líbí je to, že obě oči mají "catchlights" a vyvažuje to fakt, že pravé oko je na fotce tmavší.

 

Na závěr výborná fotografie Petra Pazoura, kterého mezi námi vítám. :) Tvůj snímek mě zaujal především tradičním zpracováním - popředí, hlavní scéna a pozadí, dále texturou ve sněhu, hrou stínů a volbou vyššího clonového čísla pro skvělý tvar slunce. Mraky téměř dokonale "zrcadlí" stín stromu dole - super práce. Mám radost z dalšího super fotografa mezi námi.

 

 

Zdá se, že volba "jednodušších" témat pro foto mise a "náročnějších" pro foto dílnu, nebyla špatná, že?! Moc všem děkuji za podílení se na foto misi a těším se na příští fotografie, které budou na téma jednodušší, ale přítom s velkým prostorem pro kreativitu: SILUETY. Nezapomeňte také na naši novou foto dílnu a pokud vás napadají "jednodušší" témata na příště, budu za ně rád...

...Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

 

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Facebook" a "Twitter" tlačítek, pokud se vám články líbí.