FOTO MISE: Fotografujeme Tvary

Parádní fotografie Rudolfa Vlčka na téma tvary, že?! Přidal jsem na kontrastu a intenzitě barev, abych ještě více zachycené tvary zvýraznil. Kdybych měl být detailní, líbil by se mi "čistší" odraz světla na ploché spodní části nožičky fotografované skleničky. Nicméně se mi fotografie moc líbí - perspektiva i kompozice, nápad a podklad tvořící pozadí. Fotografie je výborným příkladem, kdy barva přidává na hodnotě fotografie a černobílá by ji ubrala, třebaže často lépe zvýrazňuje tvary.

 

Fotografie Romana Pastierika je skvělá v její jednoduchosti a zachycení běžného "každodenního" předmětu. Líbí se mi volba černobílého provedení pro zdůraznění tvarů a zjednodušení fotky. Chtěl bych, aby kulička vpravo dole nebyla tolik v rohu, ale o kousíček blíže ke středu, ale je to zase jenom malý detail.

Další Romanova fotografie je také skvělá, avšak lehce jsem ji zjednodušil hlavně na levé straně, aby mé oči snadněji propluly k osobě v pozadí a dostal jsem se k přemýšlení, nad jejím příběhem. Kdyby tam nebyl člověk nebo alespoň jeho silueta, fotka by podle mě nebyla tak zajímavá, takto je to super.

 

Líbí se mi, jak vidlička Pavola Parikrupy ladí jak se svislou křivkou vpravo, tak podélnými listy žaluzií. Černobílá je opět dobrou volbou. Hezký vizuálně jednoduchý snímek na téma tvary.

 

Trochu mi to připomíná Coca-Colu, třebaže to je asi něco jiného. :) Zajímavý abstraktní snímek Luboši (banterCZ).

 

Jestli jsem to dobře pochopil, jedná se o fotku radiátoru, hpnvsn? Líbí se mi zachycená jednoduchost a přitom komplikovanost fotografie. Srovnal jsem ale prostřední linii, aby nebyla tolik nahnutá na stranu. Černobílý filtr jsem přidal pro demonstraci toho, jak tím vyniknou tvary, ale nemyslím si, že by fotka musela nutně být B&W - to už záleží na osobní preferenci. :)

 

Když jsem poprvé viděl snímek Veroniky Slabé, těžko jsem se v něm orientoval, motýlka vybroušeného v krystalu jsem si prvně ani nevšiml, proto bych zvolil jinou kompozici, ořízl tedy jsem fotku pro demonstraci a také jsem přidal trochu více černé, abych zvýraznil barvy. Moc se mi líbí nápad Veroniky - kontrast přirodních a člověkem vytvořených tvarů.

 

Moc vám všem děkuji. Zase jste mě mile překvapili super fotografiemi a inspirovali určitě nejen mě. Jsem rád, že fotografie v našich foto misích mají neustále se zlepšující trend. A co příště? Třebaže jsme poslední tři foto mise měli "jednodušší" témata, dneska bych rád zkusil trochu těžší, ale ne úplně složité: ČLOVĚK A SLOVA. Téměř všude, kam se podíváme vidíme nápisy, slova, věty et cetera. Dejme tedy tyto slova do nějakého kontextu a řekněme příběh těchto slov a nebo si vymysleme vlastní. Nemusí to ale být slova vystavená na ulicích (ale můžou), nicméně každý máme doma tužku, papír a psát také umíme, že?! Přijde mi to kreativně stimulující téma a přitom realizace nežádá mnoho času. Samozřejmě se nemusíte držet mé interpretace. :)

Také bych chtěl vzpomenout, že tento pátek máme náš první souhrn odcloněno foto dílny - resp. mise na složitější téma. Už jste přidali fotografie do naší skupiny? Více informací najdete zde v úvodním článku o foto dílně.

A dále tuto sobotu bude další kontruktivní kritika. Na vaše návrhy jsem se rozhodl nekritizovat pouze, jak jste říkali "absolutní výcvaky", ale také povedené fotografie, které by mohly být lepší, kdyby se to a to změnilo. Zašlete mi tedy prosím jednu vaši vlastní fotografii na email kritika@odcloneno.com. Rád bych uveřejňoval následující kritiky "na střídačku" - jednou fotka, co potřebuje více pomoct, příště fotka, která potřebuje už jenom doladit atd. Co vy na to? :) Samozřejmě autor fotky zůstane v anonymitě, pokud si nebude přát jinak.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

 

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.