HDDSLR: od fotografií k videu s Vincent Laforet na creativeLIVE

 

Další článek na odcloněno? Vždyť dnes už jeden byl! Ano, ale nemohl bych si odpustit, kdybych vám neřekl o potenciálně výborném workshopu na creativeLIVE, který učí - již tento víkend - Vincent Laforet na téma HDDSLR a o přechodu z fotek k videu. Kurz je samozřejmě, zdarma pro sledování živě online a za poplatek v případě, že si jej chceme uložit a podívat se na něj, když se nám to více hodí.

Kdo je vlastně Vincent Laforet? Vincent je původně fotograf (samouk), který dosáhl všeho, o čem se většině fotografů, kteří fotí pro noviny zdá. Byl zaměstnán jako fotograf pro New York Times, měl přístup k veškerému foto vybavení, létal helikoptérou a fotografoval New York City z ptačí perspektivy, dostal Pulitzer Price, ... Avšak před několika lety - před vydáním digitální zrcadlovky Canon 5D Mark II, která jako jedna z prvních umožňovala pořídit solidní HD video, přemluvil obchodní zastoupení Canonu a na víkend mohl tento nový fotoaparát vyzkoušet. Na podnět Chase Jarvise, který mu tehdy říkal o důležitosti osobních projektů, vytvořil krátký film s názvem Reverie. 

V době vzniku tohoto průlomového krátkého filmu ještě ani netušil, jakou životní změnu mu to přinese. Nicméně od této chvíle se Vincent stal více filmařem, než fotografem, rozloučil se s jedním z nejlepších zaměstnání pro fotografa na světě, prodal většinu svého vybavení a začal tvořit krátké filmy, točit dechberoucí reklamy, ...

... ale také spolupracoval s firmou Canon na projektu s názvem Beyond the Still, který vznikl na podnět jediné fotografie - zapomenutého plyšového medvídka na letišti. Po shlédnutí krátkého filmu Vincenta, se začali k projektu přidávat filmaři a studenti filmu z celého světa a nedávno byl projekt dokončen. Vše je samozřejmě točeno s digitální zrcadlovkou a jedná se o kolaboraci mezi více autory.

 

A tento úžasně talentovaný a zaneprázdněný člověk bude tento víkend 4.-6. března 2011 každý den od 19:00 (pokud se nic nezmění) učit (v angličtině) fotografy jak lépe využít jejich přístroj DSLR a jak točit úžasné filmy, kraťasy etc. A to vše ZDARMA!

Budete se dívat?

Málem bych zapomněl: včera, jak jsem ohlašoval na twitteru, byl Vincent u Chase Jarvise v "garáži" a hodinu a půl si povídali na téma fotografování, HDDSLR video atp. Záznam jejich rozhovoru je již online a je možné jej shlédnout, pokud jste jej neviděli a koukali na iPAD 2 event, který byl ve stejnou dobu. Je to to video nahoře - půlhodinový sestřih. :)