FOTO MISE: Zelená

Další hezká foto mise úspěšně za námi, že?! :) Nejvíce mě zaujala fotografie Rudolfa Vlčka hlavně nápadem a kompozicí a třebaže byla focena za ostrého světla a člověk se zamýšlí, nejstli nohy na snímku nejsou přepálené (nejsou), tak to k sobě tak nějak se stínem nahoře ladí. Zpracování fotografie perfektně staví člověka na hranu, kdy váhá a váhá - což se shoduje s názvem Rudolfovy fotografie.

 

Další dobrá interpretace našeho tématu Oldřicha Horáka, kterého mezi námi srdečně vítám. Líbí se mi diagonální umístění a sytá barva zeleného lusku s hráškem. Avšak levý horní roh nebyl úplně bílý, a tak jsem přidal na intenzitě bílé - aby bílá byla bílá. Dalé bych na příště doporučil podložit zelený lusk třeba papírem s jemnou texturou, poněvadž takto mě to trochu ruší. Jinak hezká a dynamická fotografie.

 

Pavol Parikrupa - dnes to mám snad dobře :) - vyfotografoval také zajímavou skoro až abstraktní fotografii balónu. Avšak nahoře by se mi líbilo, aby nebyla prostřední křivka "useknutá" ohraničením fotky. Předpokládám, že k tomu došlo při úpravě fotky v nějaké aplikaci a že originál byl OK. Většina iPhone aplikací vkládá rámeček do fotografie, a tak se hodí s tím již při focení počítat a nechat více místa u okrajů.

 

Zelená a tajemná fotografie fotografky sBety se mi líbí hlavně díky pravému dolnímu kvadrantu, kde je nejvíce světla a také je tam nahromadění vláken perfektně zarámováno rozostřenými svislími "lany" v pozadí. Zmíněné nahromadění mi připomíná mini kostru dinosaura. Celkově mě zaujalo, jak sBety dokázala využít zelené barvy pro zdůraznění tajemnosti její temné fotografie.

 

Zajímavá produktová fotografie Lubomíra Buchty, kterého mezi námi také vítám :) se mi líbí díky technice svícení - černá po stranách a světlo vzadu. Avšak intenzita světla je pro mě až příliš silná a zelená barva, jak vidíme téměř úplně zaniká. Dále bych fotku ořízl, aby sklenička byla uprostřed a přístě bych se zaměřil na podklad - přechod mezi pozadím a pravděpodobně sklem, na kterém sklenička stojí, je až příliš výrazný, k čemuž zásadně přizpívá dvojitá hrana vpravo. Chce to ještě trochu doladit a bude to super snímek.

 

Moc všem (nejen zde uveřejněným) děkuji za super fotografie. Doufám, že jste zase vyzkoušeli něco nového a objevili, co jste doposud ještě nedělali. Také jsem potěšen, že se nám počet fotografů neustále zvyšuje a přibývá nám tak mnoho nových úhlů pohledu na jedno téma. Na příště jsem si říkal, že zajímavým tématem by mohly být TVARY. skvělé je, že když si člověk řekne: "Dnes budu fotit tvary.", tak je najednou vidí všude kolem. Považuji to za skvělé vizuální cvičení oka nás fotografů. Těším se na vaše super fotografie, přeji dobré světlo a hlavu plnou nápadů.

Ještě bych rád připomněl, že příští týden bude končit první část naší foto dílny na téma CHAOS - už máte vymyšlené fotografie nebo dokonce vyfocené? Více informací o foto dílně neleznete zde (stále je čas se zúčastnit).

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

 

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.