FOTO MISE: Siluety

Musím říct, že jste přidali skvělé fotografie do naší skupiny na flickru tento týden. Ne všechny jsou "klasické" siluety, ale nad tím se nechci dvakrát zamýšlet, poněvadž fotografie je přece o porušování pravidel, že?! :) Také vítám mezi námi nové fotografy, jmenovitě fotografku Andreu a.k.a shi.miaomiao a fotografy Jaro_H a mart.kunc. Rád vás mezi námi vidím. 

Fotografie, která mě tento týden nejvíce zaujala je ta Rudolfova. Moc se mi líbí, jak jsi zkombinoval siluety kříže nalevo a Ježíše napravo a také "siluety" procházejících turistů po Karlově mostě. Siluety jsou v podstatě anonymní a způsob, jakým jsi na to upozornil - anonymitou davu - klobouk dolů pane Vlček. :) Úprava barev a přidání viněty hezky doplňuje tvůj úmysl. Přijde mi, že dole je o trochu více místa, než bych si představoval, ale nechtěl jsem do toho rýpat, poněvadž by to rozhodilo dojem, který viněta vytváří.

 

Luboši (banterCZ) zachytil jsi moc hezký moment, mám moc rád fotografie zobrazující intimní lidské vztahy. Pozadí mi navozuje pocit, že jsou subjekty na fotce za vodopádem, nevím proč je tomu tak, ale líbí se mi to. Světlo je super! Avšak kompozičně bych si fotku představoval jinak - viz moje verze a také bych se příště snažil, aby jejich nosy byly v jedné rovině a téměř se dotýkaly, ale ne úplně, i když to je jen malý detail.

 

Petře, nemám co dodat, moc pěkný snímek, zajímavý post process a také se mi líbí, že levý horní roh je tmavší, což mi dodává pocit vizuální rovnováhy fotografie.

 

Fotka z dílny Pavola Parikrupy je absolutně super, jednoduchá a vtipná, moc se mi líbí v kombinaci s následující fotkou, což mi stimuluje fantazii a těch situací, kterých se mi objevuje v hlavě... :)

 

Andreo, jsem moc rád, že jsi se k nám přidala, poté, co nám hpnvsn řekl o tvé lásce k lomografii se nemůžu dočkat následujících fotek. Fotografie, kterou jsi přidala tentokrát se mi moc líbí, nejen proto, že se hodí k té Pavolově, ale také samostatně a to proto, že je silně emotivní. Líbilo by se mi, kdyby nad malíčkem nebyla ta bílá "čárka" - zřejmě od letadla, jinak super. Mimochodem: instagram je výborný, že?! :)

 

Hpnvsn tvůj poetický snímek je super, změnil bych kompozici resp. zazoomoval bych, abych přitáhl více pozornosti k lebce, střeše DOXu a čáře od letadla. Zde se mi ta čára moc líbí, protože jaksi dopomáhá říct závěr příběhu života - lebka jako symbol smrti a dráha do nebe - výborně!

 

Ondřeji, tvoji fotku bych pouze ořízl, jinak se mi moc líbí. Úžasné svělo, detail na trávě a zbylé krajině v pozadí.

 

Katko, zaprvé se omlouvám za mé faux pas z minula - jak jsem si tě zpletl s Pepetkou. :) K tvé fotografii: Mirador de Bascos vypadá skvěle, parádní kompozice, ale na můj vkus je silueta cedule, především v horní části, nevýrazná a téměř přechází v pozadí - preferoval bych krapet světlejší fotku, abych si mohl vychutnat krásný výhled na moře bez toho, aby mé oko neustále sklouzávalo na vrchní část cedule. Ještě bych měl ale dodat, že to je téměř nevýznamný detail a na každém monitoru může vypadat jinak. :) 

 

Moc vám všem děkuji, opět jste mě mile potěšili a doufám, že jste potěšili i sebe, když jste tento týden vzali do ruky fotoaparát a tvořili. Na příště jsem přemýšlel nad tématem a napadlo mě, že ZELENÁ představuje celkem zajímavý námět na mnoho fotografií. Zelená barva, zelená na semaforu - cesta volná, ... interpretací je moc a moc. Těším se tedy na ty vaše na příští týden. Ještě bych chtěl připomenout, že tento týden bude Konstruktivní kritika, kterou máme jednou za 14 dní, a proto bych vám chtěl připomenout, že pokud máte nějakou fotku, o níž byste rádi, abychom diskutovali, pošlete mi ji na email kritika@odcloneno.com pro více informací navštivte naši první Konstruktivní kritiku

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

 

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter" tlačítka, pokud se vám články líbí.