FOTO MISE: Light Painting aneb malujeme světlem

Běžně strávím zhruba hodinu jenom prohlížením si fotografií v naší flickr foto skupině za uplynulý týden. Dneska jsem měl vybírání fotografií pro souhrn foto mise vcelku jednoduché a rychlé. A třebaže jsem byl schopen jít spát o trochu dříve než obvykle, raději bych si prohlížel naše fotografie o hodinu déle. Vždy se mnohému naučím a často mi ukážete věci, které mě ani nenapadly. Nicméně moc děkuji všem, co své fotografie přidali. I když chápu i ostatní, kteří fotografie přidat nezvládli a těším se na jejich fotky příště. :) A nyní pojďme k fotografiím na téma light-painting:

 

Nejvíce se mi líbila fotografie našeho nového člena jménem Brano Ulbrich, kterého mezi námi srdečně vítám. Tvoje fotka se mi líbí, protože je jednoduchá a přitom zajímavá a také pečlivě zkomponovaná. Je to jakýsi kontrolovaný chaos - jinými slovy super práce. :)

 

Další fotografie Jaroslava Pekárka je téměř perfektní - nebýt oken za každou kresbou, které mě trochu ruší. Nicméně jsem si tvoji fotku Jaroslave prohlížel s úsměvem na tváři. Přidal jsem trochu saturace a příště bych se pokusil jít někam, kde nejsou okna. Perfektní nápad a malba - sám vím, jak není snadné kreslit "na prázdno". 

 

Milý Karle, tvoje fotka probudila mou fantazii. Okamžitě se mi vybavily bludičky z pohádek, které jsem jaké malé díťě slýchával. Tvoji fotku jsem trochu "vyčistil" a pro sebe jsem si ji nazval "Neposedné bludičky Jiřího z Poděbrad". Líbí se mi také, že jsi zvolil černobílou pro zjednodušení scény a zvýraznění tvarů. 

 

Brano, tvoji druhou fotku bych ořízl a použil prostřední portrét. Původní kompozice mi přišla poněkud nejasná a neustále mi oči odcházely z fotky. Takto mám pocit, že chci více studovat, co vidím. V jednoduchosti je krása. :) Jinak skvělý nápad se zápalkou.

 

Abych byl upřímný, Johnny, nejsem si úplně jistý, jestli světlo přidává a nebo ubírá na hodnotě fotografie. Co se mi opravdu líbí, je nasvícení vlnek v písku a vytvoření skvělého popředí k hlavnímu tématu fotky. Možná by se mi líbilo více, kdyby světlo automobilu svítilo, jak svítí, ale ty kdybys udělal krok stranou a nazahrnul jej do záběru. Tak jasný bod světla totiž příliš soupeří o mou pozornost s atmosférou hořícího ohně. Zajímavé by také bylo, kdybys se svělem běhal kolem ohně a vytvořil světelné kružnice kolem přátel sedících kolem plápolajícího ohníčku. :) Ta hra stínů, je ale super.

 

Moc všem děkuji za účast. Ti z vás, kteří jste nepřidali fotku, ale zkoušeli jste téma zpracovat a narazili na nějakou překážku, která vás zastavila v dokončení fotky (nevěděli jste jak na to apod.): napište, prosím, svůj "příběh" do komentářů a společně se pokusíme tuto "překážku" odstranit. Co vy na to? :)

A co téma na příště? Na twitteru mi Frankie aka @its_me_frankie navrhl BOKEH. Souhlasil jsem a těším se na vaše super fotky. 

P.S. Co je bokeh? Bokeh pochází z japonštiny a překládá se jako rozostření. Je to v podstatě ta rozostřená, často až hedvábně vypadající část fotografie mimo pole ostrosti. Nejlépe toho dosáhneme focením s odcloněným dlouhým objektivem zaostřeným na blízko. Ale to vám je jasné, že?!

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Facebook" a "Twitter" tlačítek, pokud se vám články líbí.