FOTO MISE: High key fotografie

Wow! To je ale milé překvapení, už je nás 101 v naší flickr foto skupině. Těší mě váš zájem a moc všem děkuji a těším se na vaše fotografie. Vítám také fotografa Matěje Slezáka a.k.a. matabum, který se do této foto mise také zapojil se skvělým snímkem. A když je řeč o fotkách: třebaže bylo tentokrát méně fotek, než v minulé foto misi, pořád bylo z čeho vybírat. :)

Petře, sice už jsem podobné fotografie viděl, ale tvoje fotka se mi velmi líbí samozřejmě kvůli nápadu a technickému zpracování. Nicméně třešničkou na dortu je pro mě to, že jsi se rozhodl ztratit detail na černém oblečení, abys přilákal divákovo oko k hlavnímu bodu - "obličejům". Pokud bych měl být hodně kritický, chtěl bych, aby měla slečna vedle tebe šaty s dlouhým rukávem. Moc pěkná fotka!

 

Moc se mi líbí kompozice a expozice Matějovy fotografie vyfocené na expozici v Amsterdamu. :) Překřížené nohy slečny v černé dodávají snímku na dynamice. Malý úkrok vlevo by možná odstranil kus podlahy pod její kabelkou a ona by vcházela do bíla "neblokována" tím tmavý rohem - to už jsem ale možná velký detailista.

 

Karle, k tvému high-key portrétu mám několik otázek: co tě vedlo k poněkud netradiční kompozici? Přidával jsi šum a nebo jsi "zesvětloval"? A kde jsi vzal WALKMAN? :) Ale teď vážně: kompozice, kterou jsi zvolil je pro mě příliš chaotická a těžko se orientuji v tvé fotce. Rozhodl jsem se ji tedy oříznout na tradiční 2:3 formát s aplikací pravidla třetin. Raději bych tvoji levou ruku neořízl tak moc, ale jinak to nešlo. Líbí se mi volba oblečení, tvůj výraz a to, že máš kapesní kazetový přehrávač. :) Na levé straně ti ruka mizí v pozadí, což bych příště zkusil odstranit. Super je také umístění přehrávače, který s trochou fantazie tvoři ústa - dobrý nápad. :)

 

Jaroslave, high-key portrét tvé tety jsem se také rozhodl oříznout, abych změnil kompozici. Přišlo mi, že jsi pro původní kompozici nechal málo místa pod bradou a také jsem fotku trochu zesvětlil, aby bílá bílá byla. Skvělý je její výraz, který jsi zachytil a pohled do dálky - neustále přemýšlím, o čem asi přemýšlí a nebo na co se právě dívá. :)

 

Fotografie slečny z dílny našeho hpnvsn mě zaujala hlavně díky výrazu fotografované slečny. Přidal jsem kontrast a příště bych fotografoval tak, aby bylo vidět jenom její levé oko, a nebo i pravé, ale více. Takhle to nevypadá úplně lichotivě a jakmile jsem to zaznamenal, je to teď vždy to první, co na tomto portrétu vidím. Také by se mi líbilo, kdyby se její ruce neztrácely v pozadí. Ale jinak se mi portrét líbí. BTW. Co to má v ruce? :)

 

Rudolfe, koukám, že mi čteš myšlenky, dneska jsem jel kolem podobného hájku na kopci a říkal jsem si, že by to byla super fotka - musím uznat, že je. :)

 

Opět super fotky, moc vám všem děkuji. A nyní malý návrh:

Přibližně tři foto mise zpět Luboš v komentářích (ano, všechny čtu a vážím si jich) navrhnul následující - cituji: "Co kdybychom nevybírali jen ty zdařilé snímky, ale také nějaké nepovedené, které by mohly být dobré, ovšem kdyby... a ty důvody vyjmenovat." Přemýšlel jsem nad tím a napadlo mě, že bych mohl zprvu každou druhou sobotu zde na odcloněno.com publikovat hlubší kritiku jedné fotografie, kterou byste si vybrali. Jak vybírat? Na flickru každých 14 dní vytvořím diskuzní téma, do kterého by každý z vás vložil jednu fotku z předešlých foto misí, kterou by rád viděl každou druhou sobotu zde na webu a přečetl si moje důvody a v komentářích byste vy přidali ty vaše. (Samozřejmě ta fotografie, která by se vyskytovala (bylo by pro ni hlasováno) nejčastěji, by byla zvolena) Jste pro? Pokud ano, dejte mi vědět zde v komentářích pod článkem. Pokud by s tím měl někdo z vás problém, dejte mi také prosím vědět, nerad bych dělal něco proti vaší vůli. :)

Pokud budete pro, vytvořím zítra diskuzní téma na flickru, oznámím to na twitteru a v sobotu 5. března to publikuji. Když by se ukázalo, že je to dobrý nápad, pokračovali bychom každých následujících 14 dní.

 

Při pročítání vašich návrhů na téma foto mise jsem se tentokrát inspiroval u Pavola Parikrupy a Petry Schützové a spojil jsem jejich nápady dohromady: PŘEKVAPENÍ - RADOST či PLÁČ? není to úplně jasné téma jako třeba "červená" nebo "bokeh", ale věřím, že si s ním poradíte a příště tu budeme mít super fotografie. 

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Facebook" a "Twitter" tlačítek, pokud se vám články líbí.