FOTO MISE: Červená

Když jsem se v průběhu týdne koukal na to, jak přibývají červené fotografie v naší flickr foto skupině, moc se mi líbilo, jak spolu hezky ladí. :) Poslední dobou mám pocit, že se fotografie s každým týden zlepšují, což mě těší. Omlouvám se, že jsem včera neotevřel hlasování o fotkách včas, nicméně děkuji Johhnymu, Petrovi K. a Petrovi N., že mi s vybíráním pomohli ve večerních hodinách. A teď už k fotkám...

Elegantní, jednoduchá a skvělá fotka Petry a.k.a. Ptáče mě oslovila ze všech červených fotografií nejvíce. Výborná perspektiva, barva, černé pozadí a hloubka ostrosti jsou mé oblíbené části. Nejvíc se mi líbí, že vrchní hrana rtěnky není vodorovná či na úhlopříčce, ale někde mezi, což je super. Nicméně si myslím, že je snímek lepší při čtvecovém ořezu.

 

Upřímně řečeno, se mi tvoje fotka makového pole moc líbila barevně, ale připadala mi taková nezajímavá, teda až do té doby, co jsem zjistil, co jsi Romane pravděpodobně viděl, vyfotil a co dělá tvoji fotku skvělou. Líbí se mi, že fáze života na úhlopříčce fotografie, jež jsi zachytil. Nicméně příště bych odstranil bodlák za nejvyšším květem a velký červený květ vlevo dole a ještě ten vlevo uprostřed, abych fotku zjednodušil. Barvy jsou skvělé! Nápad super.

 

Já bych si dal jahodu! Výborná, jednoduchá, hezky barevná fotografie "vojáků" Katky S. je jak z knihy o létě a zdravém jídle. :) Možná bych příště odstranil bílou tečku za jahodou vlevo, ale jinak se mi moc líbí.

 

Hezká fotka Petře. Předpokládám, že jsi fotografoval venku a pozadí za růží je sníh. Naše fotoaparáty běžně podexponují sníh a proto často na sněhu přeexponuji o +1 (tady jsem to udělal ještě o trochu více, protože si myslím, že to fotku udělá lepší, ale je to pouze můj názor). Také bych těsněji ořízl. Jinak moc pěkná, sníh na růži je skvělý.

 

Tahle fotka mě rozhodně zaujala. Je to krev? Marmeláda? Džus? Nakonec jsem se rozhodl, že je to zřejmě lak na nehty, je to tak? Moc se mi to líbí, Veroniko. Lehce bych asi přidal modrou u vyvážení bílé. Možná bych fotku jinak nasvítil, jinak moc pěkný nápad - poděl se s námi, prosím, o "příběh" tvé fotografie (dík). :)

 

Snímek fotografa "sempull_tampush" ne příliš příjemné události se mi líbí hlavně kvůli projíždějícímu autu, protože tak krásně vidíme příčinu (rychlou jízdu) i následek. Červená barva ještě umocňuje pocit vysoké rychlosti. Fotku bych ale ořízl, protože předtím jsem kmital očima zleva doprava a nebylo mi jasné, co je hlavní podstatou fotografie. Jinak super reportážní a přitom cinematická fotka.

 

Pěkná jednoduchá fotka Kamila Staše. Čevená "tečka" by se mi líbila více vlevo, ale protože fotku nemohu přefotit, ořízl jsem na čtverec, což taky funguje. :) Také jsem zvýšil kontrast a saturaci pro živější snímek. Moc hezké.

 

U Jaroslavovy fotky se nemohu nezastavit, vyhláška se musí respektovat. :) Jsem rád, že jsi Jaroslave vyfotil světelnou dopravní značku a udělal jsi tak významově "hlubší" fotku do naší foto mise. Čtvercový ořez přidávám jako možnou alternativu, ale ne proto, že by tvoje kompozice byla špatná, naopak. Co bych byl raději, aby fotka nebyla tak tmavá, jinak paráda. 

 

Až do té doby, než jsem si přečetl komentář Katky S.: "Tohle je výborný, super nápad i provedení, jako kdyby ty dvě světla čekaly na svoje hvězdy..." pod tvojí fotkou milý "hpnvsn", nerozumněl jsem tvé fotografii, ale Katka mi otevřela oči, za což jí děkuji. Co bych změnil na fotce je to, že bych dole nechal více černého místa.

 

Další skvělá foto mise za námi, a LIGHT PAINTING (malba světlem) před námi. Moc vám všem děkuji za účast a těším se na příští týden. (by the way: světlem můžeme malovat svícením do objektivu při dlouhé expozici a nebo také svícením na věci zdi, mosty, věci, ...)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Facebook" a "Twitter" tlačítek, pokud se vám články líbí.