FOTO MISE: Bokeh

Tolik skvělých fotek jsme ve flickr poolu ještě neměli, co?! :) Ani nevíte, jakou mám radost. Moc se mi líbí, že jste nezůstali jenom u focení fotek s hezkým pozadím, ale že jste ve většině případů vytvořili fotografie s hlubším významem a donutili jste mě přemýšlet. Také mezi námi vítám nové fotografy: Medcin, sBety a Martina Vlka. Koukám, že už se blížíme ke 100 členům - moc vaší přízně vážím.

Tentokrát jsem to měl opravdu těžké zvolit fotografii na "titulní stranu" reprezentující naši foto misi na téma bokeh. Nakonec jsem se rozhodl pro snímek z dílny Katky S. Tvoje fotografie se mi, Katko, líbí díky skvělé barevnosti, dobrému vyvážení bílé, odrazu postaviček a hlavně díky tvému nápadu. Výborná pozitivně laděná fotka. Ořízl jsem ji, protože mi spodní část přišla neukončená a viněta příliš silná. Díky moc za super fotografii.

 

Petře, tvůj nápad je absolutně úžasný a provedení technicky také dobré. Sice bych lehce přidal na světlosti, ale to je malý detail. Myslím, že jsi každé ženě udělal chuť na "nové botičky". :) Perfektní úmístění hvězdiček! (btw. když si představím, že pod botami nejsou jejich stíny, vypadá to jak raketa letící ke hvězdám :) )

 

Nemohl jsem tuto fotku z Petrova "52 weeks" projektu nezařadit - další super fotka. Otočil a převrátil jsem ji jako možnou alternativu, která se mi možná líbí o trochu více, poněvadž se pak více zaměřuji na tvůj autoportrét v objektivu. Nicméně tvoje původní verze zase poukazuje více na pozadí. Obě jsou super, záleží na co chceme upozornit více. (Zdařilý processing)

 

Výborná fotografie připomínající mi vánoční atmosféru od Martina Vlka je také úžasná, dneska jsem vážně s otevřenými ústy zíral. :) Čím více jsem se ale, Martine, díval na tvoji fotku, tím více mi oči utíkaly ze snímku, přemýšlel jsem nad tím a poté, co jsem lehce ořízl odraz vánočního stromečku, přišla mi fotka více klidná, na kterou jsem se pak na dlouho zadíval. Má nejoblíbenější část je reflexe světýlek na stole.

 

sBety vytvořila super abstraktní fotografii, která je perfektní jak pro toto téma, tak pro již proběhlé "v jednoduchosti je krása". Nemám co bych vytknul - možná pravou stranu bych více ořízl.

 

Poetický snímek Pavola Parikrupy mě také zaujal - neustále přemýšlím, jestli ten černý stín je tvůj, nebo co to je a také mi "nedává spát" ten pán, kterého jsi zachytil. Táži se sám sebe: "Jaký je jeho příběh, o čem přemýšlí, na co se dívá, ...". Super je i část nahoře, kde jsou obrysy lidí, které se jakoby dívají na stejnou scénu. Wow!

 

Rudolfe, tvoje fotografie jsou moc dobré, tato, kterou jsi nazval winter sun, se mi líbí asi nejvíce. Rád bych se ale vyjádřil o následující fotce, na které se mi líbí, jak jsi využil větví k tomu, abys divákovo oko dovedl na zasněženou cestu, kterou jsi vyfotil. V levém horním rohu bych ale nechtěl vidět tu větvičku, aby byla scéna jednodušší. Jinak se mi to moc líbí.


Jaroslave, tvůj portrét Tomáše (předpokládám) jsem nemohl nechat ležet ladem - hlavně poté, co jsem si přečetl dva komentáře od negativistů, kteří tvoji fotku bohužel nepochopili. Mně tvoje fotka zaujala hlavně proto, že skvěle vyjadřuje anonymitu, které se člověk na internetu může těšit a vystupovat pod pseudonymem (o využití či zneužití nemluvě). Technicky bych ale fotku zjednodušil na Black&White a příště při focení bych chtěl vidět levý horní roh Tomášova laptopu více vlevo a jeho hlavu více vpravo, která by byla stejně nakloněná jako teď směrem ke jmenovce a po úhlopříčce fotky bys vedl divákovy oči. Světlá část vpravo mě rušila a tak jsem ji částečně vyklonoval. Opravdu výborný nápad, který bych lehce technicky doladil.

 

Moc hezká kompozice, perspektiva, bokeh, ... to vše fotka Romana Pastierika obsahuje, co mě ale ruší je ztráta detailu na hlavě slimáka.

 

Opravdu vám všem moc děkuji za účast a vaše skvělé fotografie. Je to pak o to větší radost tyto foto mise dělat.

Přemýšlel jsem poslední dobou nad několika věcma - myslím, že by bylo pro nás všechny přínosné, kdyby fotografové a fotografky, jejichž fotky se ve středu objeví zde na blogu, se s námi podělili o to, co je přivedlo k vytvoření jejich fotky, co se naučili, nenaučili, ... - takový malý příběh. Souhlasíte? Nechci nikoho nutit a nebudu se zlobit, když si své "story" necháte pro sebe, přišlo mi to ale jako dobrý nápad pro to, abychom se společně mohli zlepšovat v tom, co rádi děláme.

Dále přemýšlím nad využitím naší facebook odcloněno skupiny pro malé diskuze na různé otázky například: Fotíte JPEG nebo RAW a proč? a jí podobné, abychom se vzájemně obohatili a abychom si udělali, upravili či utvrdili názory na různé polarizující témata ve fotografování. Měli byste zájem?

A abych nezapomněl, jaké bude téma na příště? Luboš (banterCZ) navrhl High-Key (malý tutorial - jak fotografovat HIGH-KEY). Děkuji za návrh tématu a těším se na ještě lepší fotografie. :)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Facebook" a "Twitter" tlačítek, pokud se vám články líbí.