FOTO MISE: Budoucnost - souhrn fotografování

Proč nám poslední dobou foto mise z pohledu počtu zúčastněných pokulhávají? Dělám něco špatně? Pokud ano, dejte mi prosím vědět dole v komentářích, abych to mohl napravit. :)

A teď už k dnešním fotografiím, které jsme tvořili na téma Budoucnost. Nejvíce se mi líbí snímek Pavola Parikrupy, který je jednoduchý a přitom komplexní. Je sice pravda, že se nutně nejedná o originální námět, ale díky načasování resp. umístění lidí na fotce i směr jejich chůze pro mě tuto fotku dělá unikátní. Černobílé provedení se hodí a umocňuje křivky a tvary. Lehce bych pootočil a srovnal "horizont", aby byla méně nakloněná, ale to je možná jenom moje "puntíčkářství".

 

Originální námět nám představila Bětka alias sBety. Technicky by fotografie mohla být lepší, ale nápad a Bětky kreatvita to téměř zastiňuje. Co konkrétně? Pravá ruka je příliš vlevo a sklenice s budoucností by mohla být o trochu více vpravo. Ruka mi vadí hodně, sklenice trochu. Na druhou stranu použití širokoúhlého ohniska přidává fotografii na dynamice. Jsem moc rád, že se Bětka s námi opět o svou tvořivost tento týden podělila. 

 

Jaroslava Pekárka jsme tu také dlouho neměli. Jsem rád, že jsi se k nám v této foto misi přidal, Jaroslave. Tvá fotografie mi přijde jako předpověď na rok 2012, že to bude rok Google+ a kroužkování přátel. Je to tak? Pokud ano, skvělý nápad!

 

Kamil Zachar měl také dobrý nápad na fotografii o nejistém osudu stopařky. Fotka ale není moc dobře čitelná, prospělo by jí, kdyby se stopařka a auto jedoucí směrem k nám nepřekrývaly. Zmáčknout spoušť fotoaparátu dříve a nebo úkrok fotografa doprava by tomu mohlo v budoucnu pomoct. Jinak se mi moc líbí hříčka se značkou zákaz odbočení vpravo. B&W je vhodná volba. Zajímavá fotka, příště bych se pokusil být více čitelný. :)

 

Třebaže fotek bylo méně, než jsme dříve byli zvyklí, jsem pořád rád, že se mezi námi najdou kreativní fotografové, co rádi tvoří a zúčastňují se našich foto misí. Na příště jsem si připravil něco neobvyklého. Místo slova, či věty jsem načrtnul koncept fotografie (viz dole), podle kterého budeme příštích 14 dní fotografovat. Na úvod jsem zvolil něco jednoduchého a v případě, že by se nám to osvědčilo, mohli bychom zařadit focení podle náčrtů častěji a dokonce byste mohli náčrty navrhovat i vy. Zkusíme a uvidíme. :) Flickr TAG pro fotografie tentokrát bude odclonenoFMnacrt. Těším se za 14 dní na vaše fotografie!

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.