KONSTRUKTIVNÍ KRITIKA - fotografie #22: Krevety a cherry rajčátka

konstruktini-kritika-fotografovani-fotografie-jidla 107.jpg

Prvně jsem si myslel, že si dnes udělám takovou malou "odcloněno dovolenou" a že dnešní konstruktivní kritiku odložím o nějaký ten týden. Nakonec jsem ale nebyl schopen vás na Štědrý den opustit, a tak pro vás mám další díl konstruktivní kritiky. Tentokrát se jedná o povedenou fotografii krevet a cherry rajčátek na bílém talíři, o níž musím říct, že se na ni těžko hledají nedostatky a musel jsem na dnešní fotku delší dobu hledět, než jsem něco objevil. 

Než ale začnu s výčtem věcí, které bych změnil, rád bych se zmínil o kvalitách dnešní fotografie: Jídlo je na talíři velmi dobře rozmístěné a je ho tam tak akorát. Barevně působí věrně a dodává pokrmu na "chuti". Expozici zvolil fotograf velmi dobře, není ani pře- a ani pod-exponováno, což je zvláště u jídla důležité. Talíř tvořící pozadí byl zvolen dobře, i když z mého pohledu působí poněkud klasicky. Hloubka ostrosti i ostření samotné bylo dobře zvoleno i provedeno a stejně tak je to i v případě vyvážení bílé pro přirozený barevný odstín. Volba mezi černobílou a barevnou fotkou byla jasná. Snímek je decentní a elegantní. Líbí se mi i pepř a šťáva tak trochu chaoticky pohozené po talíři dodávající fotce na dynamice. Světlo je téměr perfektní a autorova vize čitelná. Avšak:

  • při hloubším pozorování jsem si začal říkat, že i když je světlo velmi dobré, líbilo by se mi, kdyby se citrón více lesknul, aby vypadal čerstvěji. Docílil bych toho dalším světlem, odraznou deskou, zrcátkem nebo bych jej potřel citronovou šťávou a doufal v nejlepší.
  • Když jsem u odlesků, musím podotknout, že ten na pravé straně fotografie pod napichovátkem mě ruší a odvádí moji pozornost od jídla samotného. Narychlo jsem jej tedy odstranil a taktéž a ze stejného důvodu jsem udělal i s větším kouskem namletého pepře na levé straně fotky resp. na její hraně.
  • Nakonec mi přišla fotografie, že mě úplně tak nevybízí k jídlu a že se mi "nesbíhají sliny" při pohledu na tento kulinářský skvost. O několik stupňů jsem tedy snímek natočil směrem doprava, což mi stačilo, abych na jídlo na obrázku dostal chuť resp. aby na mě "vykukovalo" z talíře.
  • A to je vše.

Jak jsem v úvodu naznačil, jedná se o parádní práci a moc děkuji za její zaslání s žádostí o můj názor. Jsem rád, že je o něj stále zájem. Mé tři poznámky nejsou kritické pro kvalitu fotografie, ale myslím si, že ji zvýší. Ještě jednou děkuji za důvěru a těším se na příště, až mi opět další fotograf zašle fotografii na email kritika@odcloneno.com a já se k ní budu moci kriticky a úmyslem pomoci vyjádřit. Přeji hezké Vánoce a klidný a spokojený Štědrý den.

konstruktini-kritika-fotografovani-fotografie-jidla 108.jpg