Neměl jsi to správné vybavení a přesto jsi tvořil...

Sledovali jste minulou středu přímý přenos chasejarvisLIVE resp. rozhovor fotografa Chase Jarvise s Macklemore a Chryde? Osobně jsem v dobu živého vysílání byl jinak zaměstnán. Druhý den jsem ale nezahálel, vše pečlivě dohnal a třebaže tentokrát to nebylo úplně o fotografování, jsem rád, že jsem si udělal čas alespoň na záznam.

Asi nejlepší část pro mě byla, když zakladatel La Blogotheque projektu a hitu posledních deseti let na scéně undergroundové hudby Christophe "Chryde" Abric hovořil o tom, jak začínal s La Blogotheque. Připomněl mi totiž filozofii našeho odcloněno.com blogu. A když Chase sumarizoval příběh založení francouzského uměleckého webu o hudbě, jeho věta mi utkvěla na mysli:
 
"You didn't have the right equipement yet you made the work anyway."
neboli
"Neměl jsi to správné vybavení a přesto jsi tvořil."  
 
Když má člověk dobrý nápad, nikoho nezajímá, že jeho fotografie šumí nebo není úplně ostrá. Kvalitní vybavení přijde později a kdo neustále čeká, než bude mít ten perfektní objektiv, fotoaparát, zábleskové zařízení, profesionální studio atd., pravděpodobně dnes stále sedí na zadku za počítačem a "sní".  

Vzpomeňme si na to, když úspěšní lidé, vzpomínají na jejich začátky. Většina z nich říká, že neměli nic víc, než dobrý nápad, nadšení a vůli pracovat od rána do večera. Nedostatek “vybavení” je nezastavil, protože jejich motivace byla natolik silná, že tuto "překážku" snadno překonali a možná se jim ani nejevila jako překážka.