FOTO MISE: Hezky po Česku

Vítejte u další foto mise! Tentokrát jsme fotografovali na téma "Hezky po Česku" a některé snímky mi zvláště udělaly radost. Počet fotek se nám s každou foto misí po prázdninách sice zvyšuje, avšak stále jich máme po skromnu. Věřím však, že se s každým dalším týdnem dostaneme opět k vyšším počtům.

Potěšilo mě, že jsem v hlasování na flickru, které probíhá každé úterý, našel fotografii Kamila Zachara. Sám jsem sice váhal, jestli ji zařadit na "titulní stranu" dnešní foto mise, protože JE na ní co vylepšovat. Konkrétně bych fotografii převedl do černobílé, abych zvýraznil skvělý výraz v jeho tváři i její ruku. Okno bych se při focení pokusil vynechat ze záběru a nebo fotil spíše k večeru, aby tolik nezářilo a nesoupeřilo o pozornost s lidmi na snímku. Také by bylo možné použít kratší čas expozice a blesk - avšak ne ten na fotoaparátu. :) Dále bych zapracoval na jejím výrazu - na můj vkus nevypadá moc rozzlobeně. její pravá ruka je nešťastně useklá - lepší by byla více nahoře. Z jeho hlavy ční svislá čára - mezi prosklenými a neprosklenými dvířky. Nicméně je vidět, že Kamil přemýšlel nad tématem, vymyslel dobrý koncept, přidal kostkovanou košili, pivo, natáčky, vařečku, vyhradil si čas etc., a proto bych rád jeho kreativitu ocenil a dal jeho fotografii na "titulní stránku" dnešního souhrnu. Moc ti Kamile děkuji za tento snímek. ;)

 

Další fotografie je z dílny Pavola Parikrupy - jedná se o parádní snímek lesní cesty - stromy lemované. Lehce bych přidal na kontrastu, barevnosti a doostřil pro zvýraznění textury na stromech, ale jinak je to výborná fotka. Cesta je úžasný námět pro fotografování a člověka přivádí k dlouhé a zajímavé sebereflexi - alespoň mě občas ano. :) Moc děkuji za práci a přidanou fotku.

 

Snímek Kamila Staše mi navodil atmosféru táboráků a opíkaní špekáčků v "divoké přírodě" i doma na zahradě. Netradičně bych ji ořízl a přidal na kontrastu a barevnosti, ale jinak se mi moc líbí Kamilova interpretace tématu foto mise. Textura na chlebu mě přitáhne k fotce pokaždé, když se na ni podívám a při pohledu na špekáček si připadám jak Pavlovův pes při rozsvíceném červeném světlu. Také děkuji za snímek Kamile.

 

Fotografka Satanci přidala také hezkou fotografii - krajinu s dívkou ležící na louce - napadá mě tisíc věcí, které se jí mohou honit hlavou a přesto si myslím, že jsem se netrefil. :) Tato HDR fotka mi přijde hlavně kvůli mrakům poněkud těžko uvěřitelné, a proto bych ji převedl do B&W a ubral na kontrastu. Dále bych rád požádal slečnu, aby si lehla o kousel více doleva a dál od fotoaparátu. Nápad se mi však líbí a děkuji za fotografii.

 

Další hezká foto mise nám uplynula, že?! A co bychom si mohli dát na příště? Příroda se nám začíná barvit, a tak bychom toho měli využít, co říkáte? Nechci ale zadávat téma "barvy podzimu", které už jsme měli minulý rok. Napadlo mě tedy: ZMĚNA JE ŽIVOT a nezapomeňte na TAG: (odclonenoFMzmena), což je téma, pro které je možné využít měnící se barvy v přírodě, opadávající stromy, ale i mnoho jiných věcí a událostí. Těším se na vaše nápady! 

P.S. Kdyby se v místech, kde žijete příroda ještě nebarvila, nezoufejte, dejte vědět a v blízké době podzimní téma můžeme zopakovat. :)


Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.