Mám předplatné pro Vogue a Elle a přesto se cítím jako chlap!

Musím přiznat, že jako mladý teenager jsem si nikdy nemyslel, že až vyrostu, tak budu pravidelně odebírat módní časopisy. A už vůbec by mě nenapadlo, jak mě bude bavit je "číst". Ano, mám předplatné pro francouzský VOGUE a americké ELLE a stále se cítím jako chlap. A také mám i více nápadů při focení.

Díky internetu dnes samozřejmě nemáme nouzi o fotografie, videa a jiné zdroje inspirace. Navíc s našimi smartphony, tablety, laptopy etc. není problém se nechat inspirovat kdekoliv a často zdarma. Proč bychom tedy měli věnovat pozornost "zastaralým" časopisům a dokonce za ně platit?  

Protože přetýkající studna inspirativních fotek, videí, designů, konceptů, soch, kreseb, grafik, maleb, představení atd., které se na nás valí odevšud a bez kontroly, je poněkud chaotickou podívanou. Kolikrát než najdu kvalitní a inspirativní obsah, musím si řádně poťukat do trackpadu. Je sice pravda, že existují skvělé blogy plné inspirace, kde jejich autoři publikují inspirativní a jimi prověřený obsah jako například In Focus Alana Taylora, jenž stojí i za vznikem The Big Picture blogu. Ale co mám dělat, když chci víc, hned a kvalitně?

Asi před rokem jsem objevil jsem svět digitálních verzí proslulých módních, hudebních a cestovatelských časopisů jako jsou všem známé VOGUE, ELLE, RollingStone, BlackBook a National Geographic a další. Tyto magazíny obsahují výborné fotografie od předních fotografů a ve většině případů je dává dohromady řada úžasných editorů, což z nich dělá perfektní doplněk pro kreativního člověka, který mimochodem nemusí dlouho googlovat, než najde internetový obchod s předplatnými elektronicky zasílaných a na platformě nezávislých časopisů, jež na celý rok stojí asi tolik jako jedno číslo české mutace na rohu v trafice. A další výhodou je jejich skladnost - 50 časopisů v iPadu či na laptopu váží pořád stejně jako zmíněný hardware, který mám stejně často již s sebou. Také se mi líbí, že nepotřebuji internet k tomu abych si je mohl prohlížet a číst.

Vcelku jsem si za poslední rok na nasávání inspirace z časopisů zvyknul, a proto jsem se chtěl o toto malé "tajemství" s vámi dnes podělit. A proč zrovna fashion? Módní fotografové jsou mistři v precizní práci se světlem a to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se do toho pustil, nicméně jsem našel i mnoho jiných kladných stránek plných kreativních nápadů a vždy se těším každý měsíc na nové číslo, které se mi automaticky stáhne na všechna má zařízení.

A když už jsme u toho: kde nacházíte inspiraci? Jaké časopisy či blogy sledujete? Tedy kromě odcloněno.net, samozřejmě. :)

P.S. VOGUE není jenom pro ženy!