Rick Sammon - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Sledovali jste víkendový creativeLIVE foto workshop? Neměl jsem možnost vidět úplně všechno, ale to, co jsem viděl, musím říct, bylo naučné a inspirativní. Dnes, jak jsem slíbil ve čtvrtek, mám pro vás hlavního přednášejícího uplynulého víkendu na creativeLIVE. Ale než začnu, rád bych upozornil na úžasnou odpověď fotografa z minulého týdne jménem THOMAS KETTNER na moji již tradiční otázku "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?". Skvělá, že?! A o jakou odpověď se s námi dnes podělí fotograf Rick Sammon? Pojďme si jej však nejprve představit:

RICK SAMMON je profesionální fotograf z americké vesnice Croton on Hudson v New Yorku, který se specializuje na to, že se nespecializuje. Není tak divu, že fotografoval téměř ve všech koutech světa, pod vodou i ve vzduchu a skoro všechno. Rick Sammon je Canon Explorer of Light, Wescott Top Pro a Lexar Elite Photographer a nám známý Trey Ratcliff jej nazývá Kmotr fotografování. Ale Rick nebyl vždy fotografem. V devatenácti letech po Woodstocku 1969 šel studovat na Berklee College of Music v Bostonu, kde studoval kompozici. Po úspěšném dokončení Berklee College se věnoval jazzu a jeho láska k hudbě mu vydržela do současnosti. Avšak jeho kreativita neskončila u hudby. Fotografování bylo jeho další kreativní vášní. A nedlouho mu trvalo, než se stal jedním z editorů časopisu o fotografování s názvem Studio Photography Magazine, poté co jim roku 1978 poslal článek k publikování. Avšak po několika letech působení ve Studio Photography Mag. se Rick vydal na vlastní cestu po světě s fotoaparátem na každém rameni. Dnes má za sebou mnoho cest, fotografií, knih, iPhone/iPad aplikací, videí, podcastů a workshopů a naštěstí nehodlá přestat.

A na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" odpověděl:

Studuj tvorbu ostatních fotografů! A stále se uč!

Více informací a fotografií najdete na jeho osobním blogu: ricksammon.info či na google+.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Have you been watching creativeLIVE photography workshop this weekend? I was not able to watch the whole course online but from what I’d seen I must say it was educational and very inspirational photography course. And today, just like I promised to you on Thursday I would like to share the teacher's answer to my one question "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?". But before I introduce you to this wonderful photographer and share his short but amazing tip with you, I would like to point you to the answer/advice by THOMAS KETTNER just in case you missed it last week. And now let’s talk about the wonderful Rick Sammon:

RICK SAMMON is a professional photographer living in Croton on Hudson in Westchester, NY, who specializes in not specializing. He has made photographs in almost every part of the world - underwater and up in the air - and he keeps on exploring new places to this day. Rick Sammon is a Canon Explorer of Light, Wescott Top Pro and Lexar Elite Photographer, a published author and the Godfather of photography as names by the well-known HDR photographer Trey Ratcliff. But photography is not the only creative outlet of Rick's. When he was 19 years old he was in Woodstock ’69 and right after that Rick Sammon attended the famous Berklee College of Music in Boston where he studied Arrangement and Composition. After graduation Rick was making a living as a jazz musician, but he also fell in love with photography. Therefore in 1978 he submitted an article to the Studio Photography Magazine and eventually became one of the editors there. Several years later he left the magazine and has gone his own way to travel the world with one camera on each shoulder. Nowadays Rick Sammon has traveled the world, made photographs almost everywhere, published books, iPhone/iPad app, videos, podcasts and taught several workshops plus he is not about to stop!

And his answer to my question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

Study the work of other photographers! And keep learning!

For more information about him and his photographs visit ricksammon.info or  find him on google+.