FOTO MISE: Naše společnost

Tento týden jsem vynechal hlasování. S přihlédnutím k počtu fotografií s tagem foto mise odclonenoFMspolecnost, které se objevily ve flickr poolu naší skupiny, mi to nepřišlo vhodné. Nebudu zapírat, rád bych viděl fotek víc, i když si vážím, že alespoň pár fotogrfů se tento týden zúčastnili a fotografovali s tématem NAŠE SPOLEČNOST na mysli.

Nejvíce mě zaujala fotografie Martina Huszára, kterou bych lehce srovnal, aby nepadala doprava a trochu ořízl, protože jinak mé oči neustále sklouzávaly dolů k pravé straně ke květináči. Jinak je to ale moc pěkná fotka, líbí se mi světlo, kompozice - hlavně ořez nahoře je perfektně udělaný a fotograife je dotažená i z pohledu post-procesingu. Parádní práce Martine! 

 

Další fotografii na téma Naše společnost přidal Pavol Parikrupa. Moc se mi líbí tvůj nápad, volba B&W, linie bílých nápisů na tričkách i pozitivní atmosféra, kterou jsi zachytil. Pokaždé, když se na fotku podívám, usměji se. Měl bych ale jeden tip, jak ji udělat ještě lepší. Z pohledu na snímek mi připadá, že byl focený s relativně širokoúhlým objektivem ve stísněných prostorech, což opticky zobrazí ženu vlevo hodně vpředu a muže vpravo hodně vzadu. V těchto situacích je dobré vzít židli, postavit se na ní a fotit skupinku lidí z vyšší perspektivy, což všechny srovná, a protože jsou pak relativně stejně vzdálení od fotoaparátu, nejsou jedni velcí a druzí malí. Je ale pravda, že provedení fotografie ladí s uvolněnou, pozitivní i vtipem a úsměvem provoněnou atmosférou. 

 

Moc všem děkuji za fotografie a příště se těším na záplavu tvořivých prací na téma BARVIČKY s flickr TAGem odclonenoFMbarvicky.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH

Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno či na twitteru @odcloneno


Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.