Thomas Kettner - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Dnes mám to potěšení podělit se s vámi o 25. odpověď/radu na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" od skvělého fotografa, který mi odpověděl. Sám jsem nečekal, že budu schopen přinést vám tolik odpovědí. Mám z toho radost a rozhodně nehodlám přestat. Minulý týden jsme tu měli skvělého fotografa z Velké Británie jménem JASPER JAMES a dnes mám pro vás dalšího úžasného a úspěšného fotografa se jménem Thomas Kettner:

THOMAS KETTNER je profesionální fotograf z německého Stuttgartu, kde má i své studio a který se specializuje na lifestyle, fashion a další kreativní projekty, které jsou ovlivněné mimojiné i tím, že byl vychován v Jižní Africe. V současné době tvoří módní a lifestyle fotografie pro komerční klienty, dokumentuje doktory v zemích třetího světa a sedí v čele BFF - německé asociace fotografů na volné noze. Fotografie Thomase Kettnera, jsou kombinací jeho kreativity i technické přesnosti, které inspirují nejen fotografy v Čechách.

A na moji otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?" odpověděl:

Čím déle nad tím přemýšlím, tím snadnější je pro mě na tuto otázku odpovědět: "Jdu za svým srdcem." Vždycky jsem sám v sebe věřil, skoro tak dlouho jak jsem fotografem. Výzva, nečekaná situace - to jsou chvíle, kdy nemáš čás plánovat. To jsou momenty, kdy cítíš tep svého srdce a krev valící se cévami a kdy se spoléháš sám na sebe, abys vytvořil úžasnou fotografii. Poté však, co jsem skoro měl mnoho "infarktů", když jsem začínal fotografovat a kdy jsem si dělal starosti o počasí, modelky a modely, lokalitu atd. atd. nakonec přišel den, kdy jsem málem zemřel. Po tomto okamžiku jsem si přestal dělat starosti a začal věřit sám v sebe - a to je moje tajemství!

Pro více informací a skvělé fotografie Thomase Kettnera navštivte thomaskettner.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Today I am pleased to share 25th advice/answer to my one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" answered by a great photographer. To be honest I am quite surprised I have been able to share these wonderful photography tips for so long and I am not even close to finishing this project. Last week we had an amazing UK photographer JASPER JAMES here and today I have the honnor to introduce you to another successful photographer Thomas Kettner:

THOMAS KETTNER is a professional photographer based in Stuttgart, Germany who specializes in lifestyle, fashion. Bu he also does other creative projects which as one can see are besides other things influenced by him being raised in the South Africa. Nowadays Thomas Kettner is making fashion and lifestyle photographs for commercial clients, documenting the work of doctors in the third world countries and he is a member of the board of BFF - German asociation for freelance photographers. Thomas Kettner's photographs are the perfect combination of his creativity and technical precision, which inspire not only photographers in the Czech Republic, but all over the world.

And his answer to my question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

The longer I think about that question, the easier it is to answer: "I follow my heart." I have always, almost as long as I am a photographer, believed in what I did. A challenge, an unexpected situation, those are the moments, when you have no time to plan. These are the moments when you feel your heartbeat and the blood rushing through your veins - then you have to rely on yourself... to make a stunning picture.  After almost having had many "heart attacks" during the early stage of my career - worrying about the weather, about the models, about the location etc etc. came a day, when I had a very close encounter with death. After that day I stopped worrying and started to believe in myself - that is the secret!

You can find more information about Thomas Kettner and his photography at thomaskettner.com.