FOTO MISE: Silvestr a PF 2011

Těší mě, že jste měli skvělé nápady a realizovali je na konci roku 2010 a počátku roku nového. Jsem rád, že jste všichni nefotili to samé, a tak z dnešního výběru vznikl celkem hezký dokument silvestrovských oslav, plných lásky, pohody, jídla pití, ohňostrojů, mini nehod, ...

 

Nejvíce mě zaujala fotka Jaroslava Pekárka PF 2011 hlavně proto, že se na fotce podílel on a jeho kamarádi. Mým nejoblíbenějším je ten, jak vykukuje skrz nulu a pak ti, jak koukají nad prskavkami. Super nápad Jaroslave! Fotil jsi, nebo jsi užil dálkové spouště čí samospouště a stojíš tam také? Kompozici jsem poupravil, abych více zvýraznil lidi stojící na fotce, je to ale spíše otázka preference.

 

Ondřeji, věřím, že pohled na fotku novoročního polibku zahřeje na duši nejen mě. Líbí se mi, že jsi zvolil černobílé provedení. Trochu jsem ztmavil okolí jejich obličejů - hlavně jeho čepici a bundu, abych přenesl divákovu pozornost více k obličejům. Také se mi líbí moment, jaký jsi zachytil.

 

Další fotografie patří Petře aka Pepetka na flickru, moc se mi líbí tvar a načasování ohňostroje. Nahoře bylo dle mého názoru moc místa a dole málo, pokusil jsem se fotku oříznout, ale ještě bych nechal příště krápátko více místa dole. Také jsem lehce přidal na saturaci barev. Jinak se mi líbí, že jsi zachytila i okolí a ne jenom samotný "výbuch".

 

Víno, chlebíčky, pivo, jednohubky, bez toho by Silvestr nebyl Silvestrem, že?! Jsem rád, že i takováto fotka se objevila ve flickr skupině. Kompozičně se mi fotka líbí, trochu jsem upravil WB a příště bych se pokusil odstranit bílou tečku za skleničkami, lustr na lahvy a možná vlevo kytku (jestli to je květina). :) Líbí se mi uspořádání stolu, to, že nápis na skleničce je otočen na druhou stranu, a tak neruší. Také zvolená hloubka ostrosti je dobrá. Zajímavě by mohlo vypadat, kdybys Jaroslave zkusil zhasnout, postavit foťák na stativ a svítilnou nasvítil při dlouhé expozici různé věci na stole (takový malý nápad).

 

Následující fotka našeho místního Ptáčete se mi líbí kompozičně, nápadem, dokonce i tím, že upozorňuje na littering. Trochu mě rušily barevné tóny a tudíž jsem fotku lehce upravil. Jinak super Petro!

 

Poslední fotka (také fotografky Pepetky) mě zaujala netradičností zpracování tak běžné věci - není snad akce, kde se alespoň něco nerozbije, že?! :) Trochu mě ruší stín skleničky na zdi.

 

Díky, díky a díky všem za účast a že jste vzali do ruky foťák v době, kdy se mnohým z nás nechce. Líbí se mi, jak jsme loňský Silvestr zdokumentovali a už teď se těším na příští rok.

Tento týden navrhl BanterCZ aka Luboš Račanský, abychom pro příští foto misi užili pouze mobilních telefonů a fotografovali s nimi. Luboš říká, že se tak více soustředí na kompozici. Souhlasím, že je to dobré a kreativní cvičení. Nedělejme si tedy starosti s technickou kvalitou - šum, rozlišení, ostrost, ... a zaměřme se na kompozici, obsah etc. Jsem zvědaví, s čím přijdeme. :) Pokud by to pro vás představovalo příliš problémů fotit s telefonem, nenechte si stát techinku v cestě a použijte jakýkoliv foťák, ale budu rád, když se vám podaří telefonu využít. Nebojte se být abstraktní.

Téma na příště: Fotíme mobilním telefonem!

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej zde a nebo do komentářů pod článek. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

 

Věděli jste, že máme také novou stránku na facebooku? Přidejte se k nám na facebook.com/odcloneno


Využijte také prosím "Like" a "Tweet" tlačítek, pokud se vám články líbí.